Sleduj nás

Vůbec takhle nemluv! okřiknul Jon Jones čečenského Vlka, který začal blouznit o vzájemném zápase

Vůbec takhle nemluv! okřiknul Jon Jones čečenského Vlka, který začal blouznit o vzájemném zápaseFoto: UFC

Nesporný král UFC začíná pomalu, ale jistě se všemi křiklouny ztrácet trpělivost. Poslední, kdo „Bonese“ přinutil k břitké odpovědi, byl Khamzat Chimaev, který ve svém prohlášení uvedl, že by si na šampiona těžké váhy věřil.

Zatím nikdo nezanechal v UFC tak výraznou stopu jako nejmladší šampion v historii této organizace. Jon Jones zde debutoval v roce 2008 a od té doby likviduje své soupeře jako na běžícím pásu. Třináct titulových obhajob je rekord UFC, který se bude také jen velmi těžko překonávat, a to „Bones“ stále nekončí. V optice těchto nezpochybnitelných faktů je jasné, že si tato legenda nárokuje trochu jiný přístup a od ostatních bojovníků čeká adekvátní dávku respektu.

Ten se ovšem v současné době mezi bojovníky příliš nenosí a každý si snaží urvat svůj kus koláče i za cenu poměrně neuctivého trashtalku. O Jonese se začal v poslední době otírat dočasný šampion Tom Aspinall a korunu všemu nasadil Khamzat Chimaev. Čečenský „Vlk“ má sice neposkvrněnou bilanci a v UFC zvládl všech sedm zápasů, ale jména jeho soupeřů se s Jonesem vůbec nedají srovnávat. I tak je Khamzat přesvědčený, že to je on, kdo zná recept na famózního krále UFC.


„Vysněný zápas je s Jonem Jonesem. Je to momentálně nejlepší bojovník na světě. Má nejvíc obhajob a kraloval ve dvou váhových kategoriích. Pokud se bavíte o MMA, tak mluvíte o Jonu Jonesovi. I tak si myslím, že bych nad ním vyhrál! Dvakrát bojoval s mým tréninkovým partnerem Alexem Gustafssonem a byly to opravdu pěkné zápasy. Někdy v budoucnosti se s ním chci určitě utkat a věřím, že se v těch zápasech bude psát historie,“ odvázal se Chimaev v podcastu Smile 2 Jannah.

Světová MMA média se samozřejmě „Vlkova“ prohlášení okamžitě chytla, a tak se slova Čečence dostala až k uším šampiona těžké váhy. Khamzat se sice ladně pohybuje mezi veltrem a střední váhou, ale vyzývat více něž stodvacetikilového Jonese je vcelku úsměvné.


„Khamzate, nech toho! Vůbec nenech lidi, aby se tě na podobné věci vyptávali,“ umravnil Jones Chimaeva, který sice hodně mluví, ale již méně v poslední době zápasí. Aktuálně by se měl Khamazat soustředit na svůj očekávaný zápas o titul ve střední váze. Dricus Du Plessis totiž v noci dokázal, že bude pro každého extrémně nepříjemným soupeřem.

Zdroj: síť X, Smile 2 Jannah


Další články