Sleduj nás

Vrátí se Nigerijská noční můra na trůn? Rodák z Kingstonu Edwards je zásadně proti

Vrátí se Nigerijská noční můra na trůn? Rodák z Kingstonu Edwards je zásadně protiFOTO: UFC

Další číslovaná akce organizace UFC je tady! Americká organizace se po výborných zkušenostech vrací do Londýna, takže pro české fanoušky se turnaj odehraje v ideálním čase. 

Díky slovenskému zastoupení v podobě Lájoše Kleina se na kanále Premier Sport dočkáme kompletní karty, včetně předzápasů. Program na sobotní večer je tedy jasný. Vrchol akce navíc nabídne souboj o titul ve veltrové váze mezi Edwardsem a Usmanem. 

O přízni publika není třeba vůbec diskutovat. Domácí Leon Rocky Edwards je na ostrovech prvotřídní celebritou a zisk titulu UFC posunul jeho popularitu do nebeských výšin. Rodák z Kingstonu na Jamajce si navíc prošel velmi složitým životním příběhem. Od mládí byl obklopen organizovaným zločinem a jeho otce zastřelili, když bylo Leonovi třináct. 

„Po smrti mého otce jsem se dostal do fáze vzpoury. Kouřil jsem trávu a dělal bordel po ulicích. Během dospívání jsem se zapojil do válek gangů, viděl lidi krvácet z postřelení a také umírat. Ze všeho mě vytáhla moje máma, která mě nahnala do gymu trénovat MMA. To mi zachránilo život,“ popsal drsnou životní kapitolu veltrový šampion. Nyní je Rocky na vrcholu a nehodlá se z něj nechat při první příležitosti sesadit.

Druhý zápas mezi Edwardsem a Usmanem přinesl jedno z nejšílenějších ukončení v celé historii UFC. Africký borec kráčel za další titulovou obhajobou, ale pouhých šestapadesát vteřin před koncem pátého kola přišel highkick, který jej nekompromisně poslal na podlahu klece. Pro Usmana tak skončila 15 zápasová série neporazitelnosti, kterou se v UFC pyšnil a nyní bude ohromně zajímavé sledovat, jak na tvrdé ukončení dokáže zareagovat. 


Hlavní otázka pro sobotní večer tedy zůstává, zda byl kop do hlavy nigerijského bojovníka pouze náhodou a zda bude obraz třetího zápasu jiný než dvou předchozích. Britský šampion je přesvědčený, že si svůj titul bez problémů obhájí.

„To, že v zápase vyhrával, nikoho nezajímá. Důležité je to, kdo komu ustřelil hlavu. Když je po všem, vítězové vyhrávají. Já jsem vítěz a knockoutuji kohokoliv, i když mám ten nejhorší den,“ prohlásil Edwards pro média. 

Podle nás se podobný scénář z pravděpodobnostního hlediska prostě nemůže opakovat. Rockyho sice požene zaplněná hala, ale naše peníze půjdou na návrat Usmana na trůn. Další články