Sleduj nás

VIDEO: Zrodila se nová superstar? Sugar zhasnul Sterlinga jediným úderem!

VIDEO: Zrodila se nová superstar? Sugar zhasnul Sterlinga jediným úderem! FOTO: UFC

Definitivní vykročení ze stínu protekčního chlapce. Sean byl fanoušky dlouho vnímán jako protěžované dítě Dany Whitea, ale poslední výkony extravagantního Američana hovoří za vše.

Dnes již bývalý šampion Aljamain Sterling je rekordmanem v počtu vítězství, co se bantamové váhy týče, ale po dnešní noci již pravděpodobně žádné nepřidá. „Funk Master“ potvrdil, že se přesouvá do pérové divize a tvrdá porážka jen potvrdila symbolické předání žezla.

Dlouhé měsíce trvající psychologická válka se na obou bojovnících nepodepsala a v prvním kole jsme sledovali hodně opatrné představení.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

O'Malley kroužil po obvodu klece a za žádnou cenu se nechtěl nechat chytit a svázat. Sterling sice vyrážel do ojedinělých útoků, ale správně se obával kontrů, o čemž se měl přesvědčit v následujícím průběhu boje. Začátek druhé pětiminutovky otevřel Aljamain zbrklým útokem, Sean se jeho úderu vyhnul a tvrdou pravačkou jej poslal na podlahu klece. Tam jej zasypal sprškou úderů a byl konec!

„Byl jsem dnes víc nervózní než kdy jindy. Aljamain Sterling je nejlepší bantam v historii, ale já jsem stejně věřil, že můžu vyhrát. Vím, že se mnou stačí udělat jedinou chybu a já to potrestám. Teď, když to vidím, ani nevím, jestli to byla chyba, nebo jsem tak dobrej,“ pochválil se nový šampion při shlédnutí opakovaného záznamu.

Další kroky Sugar Seana vypadají velmi zábavně. První, o koho osmadvacetiletý Američan stojí, je jeho jediný přemožitel v UFC Marlon Vera. Ekvádorec se v noci úspěšně popasoval s Pedro Munhozem a titulovou šanci si určitě zaslouží. O'Malley navrhl prosincový termín, takže je docela možné, že se na jedné kartě setkají s Jiřím Procházkou.

Další variantou je Sterlingův tréninkový partner Merab Dvalishvili. Gruzínec vyhrál v UFC devět z jedenácti zápasů, navíc se stále promenáduje v bundě, kterou O'Malley ukradl na turnaji UFC 288. O osobní náboj tak bude rozhodně postaráno. Merab dostane možnost pomstít svého přítele a vrátit titul zpět do gymu Serra Jiu-Jitsu.


Zdroj: Tapology, UFC, Twitter


Další články