Sleduj nás

VIDEO: Zrodila se nová hvězda organizace UFC? Khamzat Chimaev šokuje svět

VIDEO: Zrodila se nová hvězda organizace UFC? Khamzat Chimaev šokuje svět

Pouhých deset dní stačilo k tomu, aby se svět bojových sportů začal ptát, kdo je Khamzat Chimaev. Švédský borec nastoupil na UFC on ESPN 13 proti Johnu Phillipsovi ve střední váze. Během necelých dvou kol jej zdemoloval pomocí 124 úderů a nakonec utáhl na Brambo choke. Podivuhodné je, že sám inkasoval pouze dvě přesné trefy!

Pokud jste ho po tomto dominantním představení stále nebrali vážně, muselo se vaše mínění změnit v sobotu v noci. Khamzat shodil dalších sedm kilo a ve veltru nastoupil proti nebezpečnému Irovi Rhysi McKeemu. Výsledek? Totální likvidace již v prvním kole, kdy Chimaev vzal svého soupeře na zem a tam jej zničil osmašedesáti přesnými údery. Brutální nakládačku zastavil až rozhodčí. Švéd na jasné vítězství potřeboval pouhé tři minuty! Šestadvacetiletý borec se tak zapsal do historie UFC, protože nikdo nezvládl urvat dvě výhry v takto krátkém čase.

Khamzat Chimaev je novou hvězdou UFC


Zkušenosti s rodící se hvězdou má i český borec Viktor Pešta. Ten se s Chimaevem potkal ve švédském Allstars Training Centru, kde pomáhal s přípravou Alexe Gustafssona. Pro server Tn.cz se krátce rozhovořil o dojmu, který na něj Khazmat udělal. „Má především vynikající zem a wrestling. Šel jsem se s ním potahat a vůbec jsem nevěděl, kdo to je. Byl rozhodně nejnepříjemnější soupeř na žíněnce. Jsem sice těžší, ale měl jsem s ním co dělat. Nasadí vysoké tempo, které dokáže udržet klidně i deset kol. Následně jsem se dozvěděl, že čerstvě podepsal s UFC. Vůbec bych nebyl překvapen, kdyby se stal šampionem. Hodně mi připomíná Khabiba Nurmagomedova.“Další články