Sleduj nás

VIDEO: Viktor Pešta se v KSW uvedl hladkým vítězstvím. Dominik Humburger poprvé v kariéře padl

VIDEO: Viktor Pešta se v KSW uvedl hladkým vítězstvím. Dominik Humburger poprvé v kariéře padlFOTO: KSW

České MMA se opět pozitivně zviditelnilo v zahraničí. Do včerejšího turnaje organizace KSW zasáhla hned dvojice domácích bojovníků, a i když si výhru připsal jen jeden, dojem zanechali výborný.

První na řadu šel ve vratislavské hale Orbita Viktor Pešta, pro kterého se jednalo o premiéru u nového zaměstnavatele. Pokud si český borec představoval po dlouhé zdravotní pauze ideální scénář, dění v kleci možná ještě předčilo jeho očekávání.

Již při nástupu obou borců do klece bylo vidět, jak je Viktor na zápas natěšený. To se ostatně promítlo i do úvodu, kdy na nohu polského bojovníka dopadly dva tvrdé kopy. Stawowy sice dokázal odpovědět slušným úderem, ale poté již přišla vysoká škola wrestlingu v podání bývalého šampiona GCF a OKTAGONu.


Pešta se natlačil na svého soupeře u pletiva a poměrně snadno jej dostal pod sebe na zem. Tam jej chvilku zpracovával údery a poté si krásně přelezl do zad polského bojovníka. Ten se chvilku dokázal bránit, ale když dostal Viktor ruku pod jeho bradu, bylo hotovo! Hladké vítězství, na které nepotřeboval Viktor ani polovinu kola, poslalo jasný vzkaz zbytku divize.

V hlavním předzápase poté přišla řada na druhého zástupce české MMA školy. Dominik Humburger i Michal Michalski se do sebe podle očekávání pustili hned od úvodního gongu. Polák hrozil kopy na nohu a český voják kontroval ostrými údery. Oběma borcům se v úvodní pětiminutovce povedlo dostat svého soupeře na zem, ale nic význačného z toho neresultovalo. Ve druhém kole se pokračovalo v tvrdé řežbě, která byla stále absolutně vyrovnaná. Nejlepší úder si pravděpodobně připsal Michalski, když zasáhl Dominika pravačkou, po které musel Humburger hodně zacouvat a vydýchat se.

Třetí kolo mělo tedy přinést rozuzlení těsného zápasu. Michalski se rozhodl nic neriskovat a okamžitě vzal Dominika na zem, kde se jej snažil kontrolovat. Boj se sice chvilkami vrátil do postoje, kde byl jasně lepší Humburger, ale Polák vždy zareagoval strhem a většinu času tak dokázal souboj kontrolovat. To se očividně projevilo i bodovacích kartách rozhodčích, kteří viděli vyhrát Michalskiho v poměru 2x 29-28 a jednou dokonce 30-27. Dominik tak sice přišel o svoji neporazitelnost, ale předvedl skvělý zápas a rozhodně se nemá za co stydět.

Zdroj: inthecage.plDalší články