Sleduj nás

UFC Rijád, výsledky: Smrťák Whittaker sestřelil Askerova v prvním kole. Volkov v ruském derby rozebral Pavloviče

UFC Rijád, výsledky: Smrťák Whittaker sestřelil Askerova v prvním kole. Volkov v ruském derby rozebral PavlovičeFoto: UFC

Organizace UFC se poprvé ve své historii představila v Saudské Arábii. Povedený turnaj bavil naplněnou Kingdom Arenu a fanoušci si užili působivé výkony a skvělá ukončení. Střední i těžká váha si navíc vyprofilovaly možné titulové vyzývatele.

Hlavní duel rijádského galavečeru provázela hromada komplikací. Khamzat Chimaev se čtrnáct dní před turnajem odhlásil ze zdravotních důvodů a organizace musela shánět náhradu. Obrovské výzvy se nezalekl Ikram Aliskerov, který ovšem dopadl velmi podobně jako při své jediné kariérní porážce. Bývalý šampion Whittaker nastoupil extrémně nahecovaný a jeho energie byla v tomto souboji rozhodující.

Aliskerov působil trochu zakřiknutým dojmem a po minutě a půl vyfasoval tvrdý úder, který jej roztancoval. Dílo zkázy dokonal přesný zvedák, který hodně připomněl ten od Chimaeva. Rus se poroučel k zemi, kde sežral několik dalších úderů, a bylo hotovo. Whittaker si po zápase řekl o další titulovou šanci, na kterou má bezpochyby plné právo.

Střet dvou krajanů, kteří se pohybují na vrcholu těžké váhy, rozhodně nebyl přátelskou záležitostí. Mezi Volkovem a Pavlovičem panuje obrovská rivalita, která neskončila ani po zápase. Ten byl od prvních vteřin situován jasně. „Drago“ působil jako sniper, který se držel v uctivé vzdálenosti a tečkoval svého soupeře tvrdými kopy a údery. Sergej se snažil zkracovat vzdálenost a rozdávat bomby, které pokaždé zaváněly ukončením zápasu.

Tento scénář jsme mohli sledovat plná tři kola. Pavlovič ovšem inkasoval dvakrát tolik úderů a jeho tvář byla silně poznamenána. Podsaditější Rus navíc začal výrazně zpomalovat a bylo čím dál jasnější, kdo má v kleci navrch. Volkov navíc mezi jednotlivými koly dostával speciální péči ve svém rohu, kdy jej jeden z trenérů vždy pečlivě učesal. O vítězi tak nepanovaly žádné pochybnosti. Pavlovič navíc situaci příliš nezvládl a do Volkova ještě po skončení zápasu začal strkat.


Kromě těchto soubojů se na hlavní kartě předvedl i Volkan Ozdemir nebo Shara Magomedov. Švýcar zdemoloval Johnnyho Walkera tvrdým knokautem a dokázal, že jeho kariéra nabírá vzestupnou tendenci. Neporažený Rus Magomedov potvrdil svoji pozici favorita a ve třetím kole svého brazilského soupeře také ukončil.

UFC Rijád, výsledky:

 • Robert Whittaker def. Ikram Aliskerov via first-round KO
 • Alexander Volkov def. Sergei Pavlovich via unanimous decision (30-27x2, 29-28)
 • Kelvin Gastelum def. Daniel Rodriguez via unanimous decision (30-27x2, 29-28)
 • Shara Magomedov def. Antonio Trocoli via third-round KO
 • Volkan Oezdemir def. Johnny Walker via first-round KO
 • Nasrat Haqparast defeats Jared Gordon via split decision (28-29, 29-28 x2)
 • Felipe Lima def. Muhammad Naimov - submission (rear-naked choke) - Round 3, 1:15
 • Rinat Fakhretdinov (29-28, 29-28) def. Nicolas Dalby by Split Decision
 • Muin Gafurov def. Kyun Ho Kang via unanimous decision (30-27x3)
 • Magomed Gadzhiyasulov def. Brendson Ribeiro via majority decision (29-28x2, 28-28)
 • Chang Ho Lee def. Long Xiao via split decision to win Road to UFC: Asia (29-28x2, 28-29)

Další články