Sleduj nás

VIDEO: TKO v prvním kole! Tadeáš Růžička narazil v Rusku na světovou kvalitu

VIDEO: TKO v prvním kole! Tadeáš Růžička narazil v Rusku na světovou kvalituFOTO: RCC

Už před zápasem bylo jasné, že tahle ruská mise prověří Tadeáše Růžičku po všech stránkách.

Díky změnám na kartě se navíc zápas českého bojovníka posunul až na samotný vrchol celého večera, což jenom znásobilo pozornost a tlak, který byl na Mawara vyvinutý. Samotný souboj nakonec netrval ani dvě minuty, ale i tak nabídl několik zajímavých poznatků.
 

Ten první a nejzásadnější je, že Chajal Džaniev se během krátké doby posunul z thaiboxera k mnohem komplexnějšímu MMA bijci. Hladce přecházel z postoje k pokusům o strhy a bylo vidět, že si v těchto technikách věří.


Samozřejmě je jasné, že Mawar jej ve wrestlingu neprověřil jako zkušený MMA fighter, ale i proto si jej managment pohybující se okolo dagestánského borce vybral.

Druhá věc, která byla jasná již před zápasem, je, že do Ruska se jezdí vyhrávat jen velmi výjimečně a bude zajímavé sledovat, jak si ve svých zápasech poradí Vašek Sivák a Sebastian Fapšo.


Co je také potřeba uznat? Tadeáš dostal nejtěžšího možného soupeře ze všech domácích borců za poslední roky. Začátek přitom nevypadal vůbec špatně, a když Mawar hladce odmítl první pokus o takedown, zdálo se, že dokáže držet boj na nohou.

Vše rozhodla nenápadná situace před druhým pokusem o strh. Džaniev vytáhl svůj osvědčený loket, kterým otevřel i Buakawa a udělal Růžičkovi na čele obrovský cut. Otřesený Mawar další strh již neubránil a Dagestánec jej na zemi zasypal salvou úderů a loktů, které rozhodčího donutily zápas ukončit.

„Do pí*i, v prvním kole loket, co mi udělal do hlavy díru jak… Měl jsem natrénováno ranec, ale nezazápasil jsem si,“ shrnul dění v kleci bez vytáček Tadeáš.


Toho nyní čeká i s Michalem Vančurou dlouhá cesta domů z Ruska přes Istanbul, kde se bude muset vše podřídit rychlému návratu do tréninkového procesu.

Mawara totiž v březnu čeká další extrémně těžký zápas, ve kterém se střetne s Holanďanem Younesem Smailim. Duel bude prvním kolem osmičkové pyramidy nové organizace T8KO, která je nabitá talenty a bojovníky z Enfusion.

Slavný Spejbl Gym nicméně opět potvrdil, že se nebojí ničeho a nikoho.

Vyber 3 000,- Kč zdarma

Více zde

Další články