Sleduj nás

VIDEO: Nechutně pozdní ukončení! Rozhodčí v UFC čelí velké kritice za svůj výkon, kterým ohrozil jednoho z bojovníků

VIDEO: Nechutně pozdní ukončení! Rozhodčí v UFC čelí velké kritice za svůj výkon, kterým ohrozil jednoho z bojovníkůFoto: UFC

Při nedávném duelu Jiřího Procházky se řešilo, zda jej nemohl rozhodčí nechat ve hře trochu déle. Po turnaji UFC v Austinu se naopak rozebírá, jestli bylo několik úderů do očividně vypnutého Greena nutných.

Na podobné přešlapy je v UFC specialista Herb Dean. Již několikrát se stalo, že díky svému špatnému postavení nebo pozdní reakci nechal jednoho ze zápasníků skoro přizabít. Nyní se po bok svého slavnějšího kolegy zařadil i Kerry Hatley. Na jeho obranu lze ovšem uvést, že se podobného přešlapu dopustil za svoji skvělou kariéru poprvé.

K nebezpečné situaci došlo v hlavním předzápase celého turnaje. Specialista na obranu Bobby Green se tentokrát nevyspal ke svému optimálnímu výkonu a byl od začátku pod tvrdou palbou. Ta vyvrcholila v polovině prvního kola, kdy jej Jalin Turner nachytal při úhybu tvrdou pravačkou, po které se zdálo, že je hotovo. Green se poroučel k zemi, kde skončil tváří k podlaze.


Tam se na chvilku po jednom z úderů probral, ale rozhodně nevypadal, že má jakoukoliv šanci zápas otáčet. Hatley mu i tak dal hromadu času, která ovšem znamenala jen dalších minimálně pět zásahů, které skočily bezvědomím!

Lékař se pak několik dlouhých minut snažil otřeseného Greena probrat, což se mu nakonec povedlo. Bobby se vrávoravou chůzí vydal na vyhlášení vítězů, ale na jeho obličeji bylo vidět, že je úplně mimo. Zkušeného borce tak čeká dlouhá zdravotní stopka, po které se snad vrátí bez větších následků. Renomovaný sudí Hatley, který se své profesi věnuje od roku 2005, se po zápase musel vyrovnat se záplavou kritických komentářů.

„Sakra, co tam ten rozhodčí dělal? Chtěl, aby Green v té kleci umřel? Vůbec nechápu, co tohle mělo být,“ rozčílil se uznávaný novinář Ariel Helwani, který s tímto názorem nebyl rozhodně osamocený.

„Hatley je výborný sudí, ale na co tady čekal? V sázce jsou životy lidí a také jejich dlouhodobé zdraví. Tohle bylo fakt nechutně pozdní ukončení, naprosto odporné. Vsadím se, že kdyby on sám byl obličejem dolů a někdo ho takhle mlátil, tak bude chtít, aby to skončilo co nejdřív,“ přisadil si bývalý šampion a nyní komentátor Michael Bisping.Další články