Sleduj nás

VIDEO: Mike Tyson ukázal nové pecky z tréninku. I v 57 letech si to dává jako zamlada!

VIDEO: Mike Tyson ukázal nové pecky z tréninku. I v 57 letech si to dává jako zamlada! Foto: DAZN

Tvrdost, síla a rychlost. Aspekty boje, které mnozí boxeři po letech ztrácí, jenže pak je tu ještě Mike Tyson.

Vysloužilá boxerská legenda popírá zákony stárnutí a i v 57 letech vysílá bleskové kombinace, které nezvládnou mnozí mladí bojovníci. Lapy tentokrát Mikeovi držel jeho známý dobrý přítel z Brazílie Rafael Cordeiro, který část svého tréninku umístil na své sociální sítě. Divákům pak nezapomněl trefně napsat: „Někdy je lepší lapovat mladého kluka než Tysona.“

Styl, kterým se Iron Mike pyšnil, je nenahraditelný. V mixu tvrdosti, rychlosti a agresivity se stal nejmladším šampionem celé historie těžké váhy boxu. Pouze 178 cm vysoký kluk z Brooklynu skládal dvoumetrové soupeře k zemi jako kuželky. A kdo ví, třeba by někteří padli i dneska.


Cus D’Amato vždy říkal, že pravý boxer musí vyhrávat, ale také bavit lidi. Na styl, který Mikeovi vštípil do hlavy, se vzpomíná prakticky i dvacet let po Tysonově derniéře.


„Když mě ve čtrnácti letech pustili z nápravného zařízení, nevěřil jsem nikomu. Bylo pro mě těžké navázat nějaký vztah s lidmi. Pak si mě ale vzal do parády Cus D’Amato a stal se jediným člověkem, kterému jsem věřit začal,“ vzpomínal Iron Mike v dokumentu Watch Me Now.

„Cus ke mně přistupoval jako k synovi a já ho bral jako svého otce. Naučil mě, jak jednat s lidmi. To jsem neuměl, a proto jsem se tak často cítil sám. Vděčím mu za vše, co mě naučil. Dal mi střechu nad hlavou, i když o mně nic nevěděl,“ svěřoval se Tyson, jemuž D’Amato předpověděl zářivou kariéru v boxu. A kdo ví, kdyby v roce 1985 neskonal, možná by Mike nespadnul do tolika problémů, s nimiž šly ke dnu i jeho úspěchy.  ​


Další články