Sleduj nás

VIDEO: Francouzský boxer, který napadl policisty, dostal rok vězení

VIDEO: Francouzský boxer, který napadl policisty, dostal rok vězení

Bývalý profesionální boxer Christophe Dettinger dostal rok vězení a osmnáct měsíců podmínky za to, že při jedné z demonstrací takzvaných žlutých vest v lednu zaútočil na policisty a dva z nich zranil. Záběry útoku, při kterém Dettinger využil svoje boxerské zkušenosti, obletěly svět. Prokurátor pro Dettingera navrhl tříletý trest vězení, z toho jeden rok s podmínkou.

Obhajoba bývalého boxera Dettingera se snažila u soudu poukázat na okolnosti, které útoku na policisty předcházely. „On sám se hájí tím, že viděl, jak policisté zaútočili na jednu ženu. Tato žena dokonce přijde svědčit v jeho prospěch,“ řekl před začátkem procesu zpravodaj ČT v Paříži Jan Šmíd. 


Obhajoba se také snažila Dettingera, který s kariérou profesionálního boxera skončil a nyní pracuje na radnici městečka Arpajon na jih od Paříže, vylíčit jako bezúhonného občana, který se jen „neudržel na uzdě“.


„Advokáti se ho snaží ukázat jako mírumilovného člověka a mají v tomto snadnou práci. Dettinger není znám žádnými výstřelky, žije spořádaně, má tři děti, je solidně zajištěný. Od radnice dostal dobré reference. Boxerská federace se sice od jeho činu distancovala, ale potvrdila, že to byl příkladný sportovec a řídil se zásadami fair play, tedy že to není násilník,“ shrnul dříve Šmíd.

Jeden z napadených policistů ale podle listu The National prohlásil, že ho agresivita Dettingera překvapila a cítil, že mu chce boxer „doopravdy ublížit, možná ho i zabít“.


Další články