Sleduj nás

Velký postup v žebříčku! Francis Ngannou patří mezi 10 nejlepších boxerů těžké váhy WBC. S Furym chce odvetu

Velký postup v žebříčku! Francis Ngannou patří mezi 10 nejlepších boxerů těžké váhy WBC. S Furym chce odvetuFoto: DAZN

Francis Ngannou zápas s Tysonem Furym sice prohrál, ale s ohledem na okolnosti se může cítit jako vítěz.

Predátor Ngannou je bývalým šampionem těžké váhy UFC, kde si ovšem za celou svou kariéru nevydělal tolik peněz, jako si vydělal hned při svém debutovém zápasu v boxu. A navíc nechybělo moc, aby jej vyhrál, o čemž se dodnes vedou mnohé diskuze... Bude odveta?

„Vzhledem k průběhu si myslím, že nic jiného než odveta nedává smysl, i když mám teď na stole spoustu dalších nabídek. Tady jde o to, že jsem Furyho porazil, a když už mi nebyla připsána výhra, tak by bylo spravedlivé, abych dostal druhou příležitost, abych příště už nic neponechal náhodě,“ vyjádřil se Ngannou.

A nehrají v jeho rozhodování zásadní roli i finance? „Abych byl upřímný, za celou svou kariéru v UFC jsem si nevydělal tolik, kolik jsem si vydělal jedním zápasem v boxu, ale jak už jsem řekl, tady jde o princip. Kdybych chtěl, mohl bych bojovat s Wilderem, já bych však preferoval odvetu s Furym. A myslím, že i on má co napravovat,“ uváděl.

Francis Ngannou si navíc za svůj výkon vysloužil místo v elitní desítce žebříčku těžké váhy WBC. To znamená, že kdyby bral svou boxerskou misi vážně, může se dostat až k bojům o pás.

„Mluvil jsem s Mauricio Sulaimanem (prezident WBC) a musím říct, že to je pro mě obrovská čest. O něčem takovém jsem ani nesnil. Tady je vidět, že i federaci nadchl můj výkon, který měl skutečně vítězné parametry,“ usmíval se Ngannou v The Last Stand podcastu.

Tyson Fury je momentálně smlouvou vázán ke sjednocujícímu souboji s Oleksandrem Usykem, se kterým se má utkat v úvodní čtvrtině příštího roku. Nové informace hovoří o únoru. Francis Ngannou je oproti tomu PFL tlačen k zápasu v MMA, než mu bude umožněno se opět vrátit mezi šestnáct provazů.
Další články