Sleduj nás

V UFC si soupeře vybírat nemůžete. Khizriev je kvalitní a má dobré skóre! komentuje Makhmud Muradov další výzvu

V UFC si soupeře vybírat nemůžete. Khizriev je kvalitní a má dobré skóre! komentuje Makhmud Muradov další výzvuFoto: UFC

Uzbek s českým srdcem opět ukázal, že nespekuluje a nebojí se konfrontace s absolutní top kvalitou. Díky tomu čeká Muradova v únoru bitva s neporaženým Dagestáncem Aliaskhabem Khizrievem.

Makhmud se po skvělém rozjedu, kdy v UFC zvítězil ve třech zápasech v řadě, výsledkově lehce zasekl a připsal si dvě těsné porážky. Souboj s velezkušeným Bryanem Barberenou tak získal punc boje o všechno. Muradov kritický moment zvládl ve velkém stylu. Američana ve třech kolech rozebral na šroubky a odvrátil spekulace o svém konci v UFC.

Další, kdo okusí schopnosti bývalého šampiona XFN, bude Aliaskhab Khizriev. Třiatřicetiletý borec zatím absolvoval čtrnáct zápasů a vždy odcházel jako vítěz. O tom, že se jedná o velmi komplexního borce, svědčí jeho statistika ukončení. Pět výher získal knokautem a čtyři submisí. O kvalitách svého soka ví samozřejmě velmi dobře i Muradov, který už ale vidí cestu k vítězství.

„Na jménu soupeře mi nikdy nezáleželo. Jakmile jsem se to dozvěděl, tak jsem jen řekl, že jdu do toho. Působím v nejlepší organizaci planety a nemohu si vybírat, proti komu nastoupím. Můj soupeř je dobrý, je z Dagestánu a má působivé skóre. Navíc je velice komplexní, ovládá jak postoj, tak i zem, ale zase je o něco menší, čehož musím využít! Od souboje nás dělí dva měsíce, což je na přípravu ideální,“ nebojí se Muradov velké výzvy.

Makhmud vždy patřil mezi velmi aktivní borce, a tak má ve třiatřiceti letech na svém kontě již čtyřiatřicet zápasů. V posledních letech si užil nepříjemné zdravotní lapálie, kdy nejprve řešil zraněnou paži a po posledním zápase i nohu. Právě jisté opotřebování těla je podle Muradova jedním z důvodů, proč jeho kariéra již nemusí trvat příliš dlouho.


„Stále na sobě něco cítím, ovšem je mi už třiatřicet let. Nepočítám s tím, že to bude stejné, jako tomu bylo v mých dvaceti. Pokud bych měl ale porovnat svůj nástup do posledního zápasu s tím, který mě čeká, tak se teď po zdravotní stránce cítím lépe. Nyní již vlastně v každém zápase bojuji o svou budoucnost, jakýkoliv boj může být tím posledním. Nevím, kolik času ještě před sebou mám, ale do každého boje musím dát všechno,“ uzavřel motivovaný Muradov.

Zdroj: Autorský text


Další články