Sleduj nás

V UFC není nikdo, kdo by se mi mohl rovnat. Celá pérová váha je moc slabá, tvrdí nový šampion

V UFC není nikdo, kdo by se mi mohl rovnat. Celá pérová váha je moc slabá, tvrdí nový šampion Foto: UFC

S výběrem příštího soupeře to bude mít obtížné. Dost možná bude muset změnit hmotnostní divizi, aby našel konkurenci.

Ilia Topuria si na UFC 298 poměrně hravě poradil s Alexanderem Volkanovskim a stal se tak novým šampionem pérové váhy. Došlo tedy přesně k tomu, co dlouhé měsíce předpovídal. Nejenže trefil KO, ale navíc údajně na vlastní kůži pocítil, že všechny soupeře v této divizi kvalitativně převyšuje. Není se tedy čemu divit, že do svého příštího zápasu vyzval podstatně (hmotnostně) těžšího Conora McGregora.

„Co se tak koukám po své divizi, tak mě v ní nikdo nezajímá. Vím, že se Max Holloway nebo Yair Rodriguez tlačí dopředu, Alex Volkanovski dokonce chce odvetu, ale mě žádná z těchto možností vůbec nenaplňuje. Žádný z těch soupeřů mě nedonutí ráno vstát a dřít, protože vím, že je porazím levou zadní,“ chválil své dovednosti čerstvě korunovaný španělský matador, který cílí na mnohem větší a finančně lákavější jména.


„Největší smysl mi dává zápas s Conorem McGregorem. Já proslavil španělské MMA a UFC by chtělo vyprodat turnaj v Evropě. Zajímavé je například Santiago Bernabeu a my s Conorem bychom se postarali o skvělou show. Já vyberu místo, on si vybere váhu. Klidně půjdu nahoru, to mi nevadí,“ prohlásil Topuria v interview pro MMA Fighting.

Dana White má tedy před sebou nelehký, leč přesto zábavný úkol. Musí rozlousknout, jak ty zápasy do budoucna poskládá. Padlý šampion Alexander Volkanovski již na tiskové konferenci požádal s Topuriou o okamžitou odvetu, na kterou má vzhledem ke svému tažení v pérové váze jistě nárok. Málokdo mu však po předchozím výkonnostním výpadku ještě věří.


„Topuria je kluk, který momentálně vypadá, že má potenciál stát se jedním z nejlepších vůbec,“ nešetřil chválou Dana White. „Koho mu však dáme příště, na to je ještě příliš brzo. Určitě ale promyslíme jeho návrh se Španělskem a určitě se budeme chtít opět vrátit do Evropy,“ přidala hlava organizace.


Další články