Sleduj nás

V Edenu předvedeme lepší zápas než Vémola a Végh! má jasno Patrik Kincl

V Edenu předvedeme lepší zápas než Vémola a Végh! má jasno Patrik KinclFOTO: OKTAGON MMA

Turnaj roku organizace Oktagon dostal v posledních dnech zcela nový náboj. Kromě očekávané „Odvety století“ se totiž fanoušci mohou těšit i na souboj dvou bijců, kteří se nachází v naprosto životní formě.

Hlavní zápas turnaje v Edenu je ohlášen již od začátku roku. Dlouho očekávaná odveta mezi Karlosem Vémolou a Attilou Véghem nemůže být na kartě jinde než na jejím absolutním vrcholu.

Bohužel, po sportovní stránce ale zápas trochu ztratil na atraktivitě, protože „Terminátor“ tvrdě padl v O2 areně a jeho soupeř se poslední roky věnoval více budování svého kultu na Instagramu než posouvání svého rekordu na Sherdogu.


„Co se marketingu týče, pak je Odveta století pro lidi asi zajímavější, nicméně po sportovní stránce si jsem jistý, že s Matějem předvedeme lepší souboj,“ konstatoval Patrik Kincl. A s jeho tvrzením se dá jen těžko nesouhlasit. „Inspektor“ jistě patří mezi absolutní evropskou elitu a pozici vyzývatele zaujme Matěj Peňáz, kterému se přerod z kickboxera na komplexního MMA bijce daří na jedničku.

„Od několika lidí jsem se doslechl, že naše odveta ztrácí na atraktivitě, ale sám jsem zvědavý, kdo se na nás v den zápasu nebude dívat a pak si to nechá až na záznam, nebojí se nedostatku diváckého zájmu Attila Végh.


Oba aktéři hlavního duelu totiž dalece přesáhli sportovní rámec a stali se z nich prvotřídní celebrity. Každého tak bude zajímat, zda si milovaný i nenáviděný Karlos dokázal prosadit svoji hru a naházel Attilu na zem, nebo se bývalý šampion Bellatoru opět tvrdě trefil a bude po všem.

„Ať si každý fanoušek vybere sám, na který zápas se více těší. Pro mě je Odveta století soubojem dvou legend. Jde o dva bojovníky, kteří ve své éře dosáhli v MMA absolutního stropu,“ přiblížil svoje preference jeden z majitelů Oktagonu Pavol Neruda.


Další články