Sleduj nás

Už je skoro čas, říká Jon Jones, kterého čeká možná poslední obhajoba v polotěžké váze

Už je skoro čas, říká Jon Jones, kterého čeká možná poslední obhajoba v polotěžké váze

Aktuální šampion polotěžké váhy UFC a neochvějná MMA jednička pound-for-pound žebříčku Jon „Bones“ Jones (25-1-0) si v únoru nového roku dost možná odbude poslední zápas v kategorii do 93 kilogramů. Jak už delší dobu avizuje, tak nyní cítí, že nastal čas na přechod na vyšší úroveň, kde by mohl pokračovat v přepisování historie.

„Čas už skoro nastal. Po zápase s Thiagem Santosem jsem cítil, že brzy přinesu vzrušení do těžké váhy. Nedivil bych se, kdyby to přišlo už v roce 2020. Vše jsem probral se svým nutričním specialistou. Jsme více než připraveni to jít zkusit,“ pravila největší MMA hvězda současnosti, na kterou 8. 2. čeká zápas s vyzyvatelem Dominickem Reyesem (12-0-0). Tento zápas by zároveň mohl být Jonesův poslední v kategorii polotěžké váhy, v níž dvaatřicetiletý newyorský rodák za dlouhá léta prakticky nenašel konkurenci.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

„Když nemám naplánovaný žádný souboj, pohybuji se ve váze okolo 104 kg. Nedávno se mi to dokonce podařilo vytáhnout na 109. Má postava mi dává velkou výhodu, že se mi bude v nejtěžší kategorii dařit. Jsem totiž agilnější než většina ostatních chlápků v divizi,“ je si vědom Jones, jenž by tímto krokem své fanoušky připravil o potenciální zápas se šampionem střední váhy Israelem Adesanyou (18-0-0). Ten nějakou dobu sliboval přesun za Jonesem, ale nejprve si chtěl udělat pořádek ve svém hmotnostním rybníčku (do 84 kg).

A než si ten pořádek nigerijský šampion udělá, bude „Bones“ už pravděpodobně dávno pryč. „Pokaždé se tu najde někdo, kdo si začne vyskakovat. Pokaždé tu bude někdo další. Když ne Adesanya, tak někdo jiný. Já si už nic dokazovat nemusím. Cítím, že jsem svou váhovou skupinu již ovládl, je na čase to zkusit jinde,“ uzavřel muž, mezi jehož skalpy patří taková jména, jako jsou Ryan Bader (nynější dvojí šampion Bellatoru), Daniel Cormier (bývalý dvojí šampion UFC), Quinton Jackson, Alexander Gustafsson či v poslední řadě Anthony Smith a Thiago Santos.Další články