Sleduj nás

Usman? Šampionem jsem stále já, domnívá se Woodley

Usman? Šampionem jsem stále já, domnívá se Woodley

Bývalý šampion Tyron „The Chosen One“ Woodley (19-4-1) cítí, že je i navzdory loňské ztrátě titulu mistrem divize velterové váhy UFC.

Je tomu už něco málo více než rok, co se Woodley v rámci povinné obhajoby utkal s Kamaru Usmanem (nyní 16-1). Horlivý Nigerijec tak moc toužil po mistrovském pásu, že svému americkému soupeři prakticky ani na chvíli nedovolil, aby se dostal do zápasu. Po pětikolové bitvě nakonec velterový trůn obsadilo nové jméno, které se zde hřeje dodnes. „The Chosen One“ se i kvůli zranění a epidemii koronaviru v kleci znovu neobjevil, ale i navzdory tomu živí myšlenku, že o své žezlo nikdy nepřišel.

usman_woodley


„Stále se cítím jako šampion,“ promluvil Woodley na kanále TMZ Sports. „Pořád mě doprovází ta mistrovská mentalita, a navíc mám všechny potřebné zkušenosti, abych se k tomu titulu mohl dostat zpátky. Tento rok chci podstoupit tři nebo čtyři zápasy, po kterých si lidé budou říkat: ‚Co jsi to Tyronovi udělal, že tě takhle zřídil?‘ To je způsob, jakým teď uvažuji. Jsem ochotný bojovat naprosto s kýmkoliv, protože jako šampion si stejně nemůžete vybírat soupeře. Na duel s Usmanem se dívám, jako že jsem zažil jenom špatnou noc, avšak ve své mysli jsem stále králem divize,“ doplnil osmatřicetiletý rodák z Missouri, pro něhož se uvolnilo místečko na turnaji, jenž se má konat 9. května. Zde měla původně vystoupit Amanda Nunes, ale ta se nechala slyšet, že si počká, až se situace okolo koronaviru přežene, aby mohla podstoupit regulérní přípravu. To Woodley má za sebou přípravný kemp, na jehož konci se měl střetnout s Leonem Edwardsem. I tento souboj byl ovšem vlivem globální pandemie zrušen, a proto se nyní bývalému velterovému vládci hledá nový protivník.


Další články