Sleduj nás

Usman překvapení nedopustil, Masvidala zkušeně vybodoval. Holloway ani napodruhé Volkanovskiho neporazil

Usman překvapení nedopustil, Masvidala zkušeně vybodoval. Holloway ani napodruhé Volkanovskiho neporazil

UFC 251 je za námi a my už teď víme, že v rámci dvou titulových obhajob uspěli oba dva původní šampioni. Jak Kamaru Usman, tak i Alexander Volkanovski si připsali bodové výhry. Novým vládcem bantamové váhy se pak stává nezastavitelný Petr Yan.

Kamaru Usman (17-1) nechtěl nic podcenit a od samotného počátku duelu sáhl po tom receptu, o němž věděl, že bude fungovat. Svému sokovi Jorgemu Masvidalovi (35-14) nedal příliš prostoru, aby se projevil v postoji či nějaké riskantní přestřelce, a uzavřel ho na pletivu či na zemi. Takto se táhl prakticky celý zápas, v němž lze vyzdvihnout ještě šampionovy lokty, které přesně mířily na tvář „Největšího grázla“, jenž stál bezbranně ukotvený v klinči.

„Nigerijská noční můra“ si po tomto výkonu došla pro jednostranné vítězství na body, čímž natáhla svou vítěznou šňůru na 12 utkání v řadě. Tímto se vyrovnal rekord, který v rámci velterové váhy stanovila kanadská legenda Georges St-Pierre. 


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Usman porazil masvidala na body

Poněkud sporný výsledek nám vznikl v souboji o titul pérové váhy, kde byl úřadující šampion Alexander Volkanovski (nyní 22-1) zaskočen zvýšenou aktivitou svého havajského soupeře Maxe Hollowaye (21-6). Ten se viditelně poučil z prvního vzájemného měření sil, kde nebyl dostatečně komplexní, a i když nyní své nedostatky poupravil, tak stejně na výhru nedosáhl.


Maxovi patřila úvodní tři kola, v nichž na svého protivníka vyslal více úderů, a dokonce ho i poslal zjistit, jak tvrdá je podlaha oktagonu. Alex se však postupně dokázal zorientovat a přesnými low kicky společně s úspěšnými pokusy o takedowny začal výsledek z toho bodového hlediska vyrovnávat a nakonec ho i převážil, neboť po pěti kolech vyhrál na split decision.

holloway_volkanovski

José Aldo (28-7) sliboval zápas večera a jeho tempo tomu dost nasvědčovalo, nicméně na vítěznou stranu, jak podotýkal, se už nezařadil.


Dříve úspěšný brazilský zápasník ani tentokrát nezačal vyloženě špatně, ale postupně dovolil rozjeté ruské mašině s jménem Petr Yan (15-1), aby přebrala otěže a diktovala tempo boje. Finální rozuzlení přišlo s trochou překvapení až v pátém kole, kdy byl Aldo na zemi zasypán sérií úderů, které sudí zastavil a Yanovi připsal výhru na TKO.

aldo_yan

Za zmínku nepochybně stojí také výhra Rose Namajunas, která v těsném bodovém poměru dala zapomenout na loňskou porážku s Jessicou Andrade.

S UFC se dost možná loučí půvabná Paige VanZant, jež se vybojovala ze smlouvy a v duelu s Amandou Ribas byla vztažena do arm-baru, z něhož už nedokázala uniknout.


Neméně působivá byla výhra Jiřího Procházky, ten si však zasloužil zvláštní pozornost zde. Kompletní výsledky jsou k dispozici zde.


Další články