Sleduj nás

Usman: Jsem nejlepší na světě. Colbyho jsem zničil v postoji, na zemi bych ho dal ještě rychleji

Usman: Jsem nejlepší na světě. Colbyho jsem zničil v postoji, na zemi bych ho dal ještě rychleji

Nigerijský šampion Kamaru Usman má za sebou první úspěšnou obhajobu ve velterové váze, když v pátém kole po technickém knokautu zdolal jednu z největších hrozeb celé divize – Colbyho Covingtona.

A jak už tomu v podobných případech bývá zvykem, když vyhrajete dlouho promované utkání, které se navíc nese na nádechu zlé krve, tak se vám po úspěchu uvolní emoce. Kamaru prozradil, že všechno v přípravě dělal správně a s celým průběhem zápasu předem počítal. Nakonec to byly jeho zkušenosti a odhodlání, které rozhodovaly.

„Celou dobu jsem sliboval, že Colbyho zničím, to jsem také udělal. Všichni mě předem varovali, že má skvělé kardio, ale nenechte se vysmát, i já mám skvělé kardio. Jsem nejlepší na světě, protože jsem odolnější a připravenější než kdokoliv v divizi. A do toho se stále ještě zlepšuju,“ pravil Kamaru ve studiu ESPN MMA po vítězném tažení.


UFC 245: Usman zlomil Colbymu čelist a obhájil trůn velterové váhy. Vláda Hollowaye je u konce

Bitva obou borců z hlavního zápasu lasvegaské T-Mobile Areny byla však do pátého kola podle bodových rozhodčích naprosto vyrovnaná (3:1, 1:3 a 2:2), přesto bylo dle Usmana vše jenom otázkou času, než svého soupeře skolí.


„Postoj byla Colbyho jediná šance. Kdyby se zapojil do wrestlingu, vyčerpal by se a ten knokaut by ode mě přišel mnohem dříve než v pátém kole. Takže zkusil postoj a všichni mohli vidět, že ani tam neuspěl. Říkal jsem to celých pět, šest nebo sedm měsíců, co k tomuto souboji schylovalo, že ho budu 24 minut trestat a v té poslední minutě ho ukončím,“ připomínal Usman.  


Další články