Sleduj nás

UFC - Whittaker Robert - Till Darren

UFC - Whittaker Robert - Till Darren

Sérii galavečerů v Abú Dhabí nám uzavře turnaj UFC on ESPN 14, jehož hlavní atrakcí večera bude souboj dvou středních vah mezi Robertem Whittakerem a Darrenem Tillem.

Bývalý šampion Whittaker se tímto zápasem pokusí odrazit zpět do boje o titul, který mu na UFC 243 odebral Israel Adesanya. Devětadvacetiletý Australan má momentálně bilanci dvacet výher a pět porážek, kdy 45 % vítězství získal knockoutem. The Reaper měl v posledních dvou letech mnoho zdravotních problémů a zranění, která vyplývají z jeho způsobu boje, při kterém hodně rozdá, ale i inkasuje. Robert je komplexní bojovník, jenž sice upřednostňuje rvačku v postoji, ale díky hnědému pásu v BJJ si dokáže slušně poradit i na zemi.

Whittaker Robert vs. Till Darren na UFC


Darren The Gorilla Till se po neúspěšné misi ve veltrové váze posunul do střední. Jak ukázal souboj s Kelvinem Gastelumem, bylo to dobré rozhodnutí. Chuligán z Liverpoolu má rekord osmnáct výher a dvě porážky, kdy 56 % vítězství získal knockoutem. Darren se bude opět spoléhat na svou precizní a tvrdou levačku, která má potenciál poslat do říše snů kohokoliv v této divizi. Otázkou je pouze, v jakém dorazí stavu, protože během karantény trávil většinu času pojídáním fastfoodu a sledováním kanálů pro dospělé.

Na papíře vypadá tento zápas jako ohňostroj násilí a zábavy. Oba borci umí v kleci rozpoutat opravdové peklo a jejich střet hodně napoví o vývoji na špici žebříčku střední váhy. Darren dokáže lépe pracovat na nohou a není jej tak snadné zasahovat, takže se tentokrát přikloníme na stranu svérázného Brita. Kurz na Tillovu výhru je 1.92.Další články