Sleduj nás

UFC - Volkanovski Alexander - Holloway Max

UFC - Volkanovski Alexander - Holloway Max

Premiérová akce UFC na bojovém ostrově Yas nabídne hned tři titulové zápasy a jedním z nich bude odveta mezi Maxem Hollowayem a Alexanderem Volkanovskim.

První zápas, který se odehrál loni na UFC 245, ovládl na body jednatřicetiletý Australan. Upravil tak svou bilanci na jednadvacet výher a jednu porážku, kdy 52 % vítězství získal knockoutem. Navíc drží osmnáct zápasů trvající šňůru neporazitelnosti! Na soupeře vyšle 6.15 signifikantních úderů za minutu s přesností 57 %. Alexander disponuje na pérovou váhu obrovskou silou a prosazuje se dobrým boxem. Navíc mu nedělá problém odmítat strhy a udržet boj tam, kde mu to vyhovuje více.

Volkanovski Alexander vs. Holloway Max na UFC 251

Max Blessed Holloway má momentálně rekord jednadvacet výher a pět porážek, kdy 48 % vítězství získal knockoutem. Max vždy platil za vysoko frekvenčního útočníka a na soupeře vyšle 6.66 významných úderů za minutu s přesností 44 %. Dlouholetý vládce pérové váhy držel čtrnáct zápasů trvající sérii bez prohry (v rámci pérové divize), ale porážka s Dustinem Poirierem ukázala, kudy vede cesta k ukončení hegemonie osmadvacetiletého Američana a Volkanovski se tohoto příkladu chopil dokonale.

Ztráta trůnu může Maxovi paradoxně trochu prospět. Dlouhá léta, kdy byl na vrcholu, musela ubrat z jeho hladu po vítězství a nyní přišla nová motivace. Hollowayovi navíc sedí dlouhé zápasy, kdy dokáže své šílené tempo stále stupňovat a soupeře nakonec utavit. Poirier i Volkanovski jej navíc několikrát trefili opravdu neskutečnými bombami a s Maxem to prakticky nehnulo. Věříme, že do odvety nastoupí hladovější, navíc poučený z prvního zápasu, což povede k jeho vítězství. Kurz na výhru Hollowaye je hodný zariskování v kurzu 2.71.Další články