Sleduj nás

UFC Vegas 87, výsledky: Budayův přemožitel čelí posměškům za vzdaný zápas, Klein zářil

UFC Vegas 87, výsledky: Budayův přemožitel čelí posměškům za vzdaný zápas, Klein zářil Foto: UFC

Na UFC turnaji ve Vegas bylo opět jednou pořádně veselo. Několik nečekaných zvratů a tvrdá KO, u kterých najdeme i slovenský podpis.

Lajoš Klein navázal na svoji zlepšující se formu, když v prvním kole na TKO ukončil A.J. Cunninghama. Slovenský bojovník si hlídal střed oktagonu a vysílal přesné přímky, které jeho soupeři příliš nechutnaly. V závěru kola si svého protivníka šikovně natlačil na pletivo, kde ho zaskočil high kickem a odrovnal úderem na spodek. Cunnigham mlel z posledního, že se pod náporem dalších úderů svalil k zemi a nemohl pokračovat.

Do akce se po delší absenci vrátil Umar Nurmagomedov, který sice rozšířil svou vítěznou sérii na sedmnáct zápasů, ale tentokrát se velice zblízka sám podíval na žíněnku, čímž trochu rozechvěl tu auru nedotknutelnosti, která se kolem něho doposud nesla.


Osmadvacetiletý bijec původem z Dagestánu si v úvodu prvního kola nepohlídal protažený zadní úder soupeře. Ten zasáhl vrchní část jeho hlavy a Umar šel k zemi. Zde se naštěstí okamžitě zmátořil a rychle do boje zakomponoval svůj pokročilý wrestling, kterým svému oponentovi již nic nedovolil. Duel se takto nesl celá tři kola a Nurmagomedov si na konto připsal jednoznačnou výhru na body.

Z ostudy kabát má poslední přemožitel slovenského UFC bojovníka Martina Budaye, a sice Shamil Gaziev. Ten si ještě nedávno vyskakoval, jak ho nikdo nebude moct porazit a jak si dojde až pro titul těžké váhy. Na této cestě jej však zastavilo jakési zranění oka, s nímž dagestánský bijec odmítl vstoupit do pátého kola. Toto rozhodnutí však vyvolalo mnohé otázky, většina z nich mu není příliš příjemná.


„Hlásil, jak na něho nikdo nemá, ale sám se vzdá kvůli škrábanci u oka,“ konstatoval takový Jimi Manuwa. „Je to jen můj pocit, ale podle mě se vzdal, protože mu došla fyzička a viditelně na Rozenstruika už neměl,“ psal na svém Twitteru Alan Jouban.

UFC Vegas 87, výsledky:

J. Rozenstruik def. Shamil Gaziev via fourth-round TKO (5:00)


Vitor Petrino def. Tyson Pedro via unanimous decision (30-27 x2, 29-28)

Muhammad Mokaev def. Alex Perez via UD (29-28 x3)

Umar Nurmagomedov def. Bekzat Almakhan via UD (30-26 x2, 30-25)

Steve Erceg def. Matt Schnell via second-round KO (0:26)


Eryk Anders def. Jamie Pickett via unanimous decision (29-27, 29-28 x2)

Vinicius Oliveira def. Bernardo Sopai via third-round KO (4:41)

Aiemann Zahabi def. Javid Basharat via unanimous decision (29-28 x3)

Christian Leroy Duncan def. Claudio Ribeiro via second-round TKO (1:57)

Ludovit Klein def. A.J. Cunningham via first-round TKO (4:36)

Loik Radzhabov def. Abdul-Kareem Al-Selwady via third-round KO (0:49)​


Další články