Sleduj nás

UFC Vegas 68, Lewis vs. Spivak: preview

UFC Vegas 68, Lewis vs. Spivak: previewFOTO: UFC

Tento víkend nás čeká další turnaj organizace UFC, který proběhne v APEXu v Las Vegas. Původně se měl uskutečnit na území Jižní Koreje, ale díky problémům s halou se vše odehraje v tradičních prostorách nevadského sportovního centra.

I přes konání v USA je turnaj zaměřený na asijský trh složením karty i nezvyklou dobou konání, která u nás vychází na sedmou hodinu ráno v neděli.

Hlavní událost nám nabídne již jednou odložený duel mezi Derrickem Lewisem a Sergheiem Spivakem. Oba borci se měli utkat koncem listopadu loňského roku, ale Lewis musel z blíže nespecifikovaných důvodů těsně před duelem do nemocnice. Z očekávané bitvy tak samozřejmě sešlo, ale nyní se jí snad opravdu dočkáme.


Black Beast jde do souboje s velmi špatnou sérií v zádech, kdy prohrál knockoutem tři z posledních čtyř zápasů. Obzvlášť jeho poslední porážka, kdy jej za pouhých pětapadesát vteřin zlikvidoval Sergie Pavlovic, nepůsobí dobře, ale ruský fenomén takto ničí všechny, kteří se mu postaví.

Derrick je rekordmanem v počtu knockoutů v celé historii UFC, a i nyní se bude muset spolehnout na svůj pověstný granát. Jiná cesta proti pohyblivějšímu i technicky zdatnějšímu soupeři zřejmě nepřipadá v úvahu.


Moldavský Lední medvěd má výborné takedowny i kontrolu na zemi, kde dokáže rozdávat tvrdé údery. Právě tak ukončil v posledních zápasech Sakaie i Hardyho. Pokud Spivak zapojí své bojové IQ, věříme, že je schopný dovést zápas k vítězství, a to pravděpodobně před limitem.

Další zápas v těžké váze nabídne evropský souboj mezi Bulharem Ivanovem a Polákem Tyburou. Blagoy se vrací do akce po loňském vítězství nad veteránem de Limou. Nepříliš pohledný duel přiřkli rozhodčí v jeho prospěch a Ivanov tak naštěstí nenavázal na porážky s Lewisem a Sakaiem. Tybura se po prohře s Volkovem nedočkal dvakrát zrušeného zápasu s Rozenstruikem a poté si přesvědčivě poradil s Alexanderem Romanovem.

Pro Marcina se bude jednat o již sedmnáctý zápas pod hlavičkou UFC, čímž se dostává mezi zasloužilé borce těžké váhy. I tento duel se měl odehrát v dřívějším termínu, konkrétně začátkem roku 2021. Ivanov se však zranil, a tak si to oba zkušení bijci rozdají až nyní. Jasným favoritem je pro nás Tybura, ale vzhledem k Bulharově nesmrtelnosti je možné, že duel rozhodnou až rozhodčí.

Hlavní karta turnaje začne v jednu v noci místního času a bude zajímavé sledovat, jak se s netradiční dobou vypořádají jednotliví borci. U nás bude k vidění klasicky na kanále Premier Sport nebo i s prelims na fight passu UFC.
 


Vyber 3 000,- Kč zdarma

Více zde

Další články