Sleduj nás

UFC - Usman Kamaru - Covington Colby

UFC - Usman Kamaru - Covington Colby

Součástí našlapané karty UFC 245 je i odkládaný souboj o titul veltrové váhy. Současný šampion Kamaru Usman konečně přestal ignorovat neustálé výzvy šampiona Colbyho Covingtona a my se můžeme těšit na pikantní souboj dvou borců, kteří se navzájem přímo nesnáší.

Colby Chaos Covington jde do tohoto zápasu s bilancí patnácti výher a jednou porážkou, kdy 53 % vítězství získal na body. V posledním zápase předvedl naprostou dominanci a zkušeného Robbie Lawlera přejel rozdílem třídy. Během pěti kol na něj vyslal přes 500 signifikantních úderů a doručil více než deset takedownů. Bývalý šampion nestíhal šílené tempo, které Colby nastavil a v průběhu zápasu ještě vystupňoval. Covington tím poslal jasný vzkaz a ukázal, že kardio rozhodně nebude jeho slabou stránkou.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Kamaru The Nigerian Nightmare Usman má naprosto totožný rekord jako jeho soupeř. Patnáct výher a jedna porážka (53 % vítězství na body). Současný šampion se v posledním zápase také předvedl ve výborné formě. V souboji s Tyronem Woodelym kontroloval svého soupeře plných 25 minut na zemi i u pletiva a nenechal ho vůbec rozjet jeho hru.


Tento zápas nabídne souboj dvou borců, kteří se spoléhají na podobné zbraně. Oba mají špičkový wrestling, neskutečné kardio a praktikují nátlakový způsob boje, kdy nenechají svého soupeře ani na vteřinu vydechnout. Při tak obrovské vyrovnanosti budou pravděpodobně rozhodovat úplné maličkosti a hlavně mentální nastavení v den zápasu.

Covington do svého soupeře ryje již mnoho měsíců a zdá se, že jeho slova padají na úrodnou půdu. Usman na provokace reaguje, což by se mu mohlo stát osudným. Očekáváme dlouhý zápas, který může klidně trvat plných pět kol. Na konci věříme v těsné vítězství Covingtona, na kterého je navíc pěkný kurz 2.44.


Další články