Sleduj nás

UFC - Shevchenko Valentina - Chookagian Katlyn

UFC - Shevchenko Valentina - Chookagian Katlyn

UFC 247 má na svém programu hned dvě titulové bitvy. Kromě zápasu Jones vs. Reyes nás čeká souboj o ženský titul v muší váze. Ten má momentálně v držení famózní Valentina Shevchenko, která se naposledy představila loni v srpnu proti Liz Carmouche.
Valentina svůj poslední zápas velmi snadno ovládla, ale jednalo se o jeden z nejnudnějších titulových soubojů v historii UFC. Američanka absolutně nestíhala na nohách a zasahovala pouze vzduch. Shevchenko se soustředila především na obranu a nepokusila se ani Carmouche zničit některou ze svých vražedných kombinací. I tak si upravila tímto vítězstvím bilanci na osmnáct výher a tři porážky, kdy 39 % vítězství získala submisí. Valentina, která je mnohonásobnou šampionkou v Muaythai, tím dokazuje, jak komplexní bojovnicí se stala.Katlyn Blonde Fighter Chookagian se vrací do klece po listopadové výhře nad Jennifer Maia, kterou vcelku jasně vybodovala. Katlyn je čistě stand-upová bojovnice, která se boji na zemi vyhýbá jako čert kříži. V postoji naopak vyniká kreativitou a využívá své dlouhé ruce i nohy. Vyniká také svým agresivním pojetím, při kterém se snaží vyvíjet na soupeřky tlak po celé kleci a nenechá je vydechnout. Celkovou bilanci má třináct výher a dvě porážky. Po přechodu do muší váhy je to 4-1 a vzhledem k tomu, jak slabě je tato váha obsazena, nemusela na titulovou šanci čekat dlouho.


 I když je Katlyn kvalitní bojovnicí, jednalo by se o prvotřídní senzaci, pokud by dokázala Shevchenko titul vyrvat. Valentina je kvalitou o několik levelů jinde než zbytek muší váhy a v sobotu v noci se to opět potvrdí. Všestrannost a zkušenosti z dlouhých titulových zápasů jsou jasně na straně bojové princezny z Kyrgyzstánu. Sázka na úspěšnou obhajobu je ohodnocena kurzem 1.15, ale tip na výhru Shevchenko KO,TKO už se dá hrát za kurz 4.5, což stojí za zvážení.
Další články