Sleduj nás

UFC se vrátí zpátky do Evropy a zastaví rovnou vedle Česka. Šance pro domácí bojovníky

UFC se vrátí zpátky do Evropy a zastaví rovnou vedle Česka. Šance pro domácí bojovníky Foto: UFC

Skvělá zpráva pro všechny fanoušky, kteří by se rádi naživo podívali na zápasy UFC. V dohledné době k tomu bude opět vhodná příležitost.

Pandemie koronaviru, kvůli které se UFC na nějaký čas uzavřelo pouze v Americe, již přechází. Bojový kolotoč se opět dává do pohybu a šanci na realizaci UFC turnajů dostávají stále nová a nová místa.

V Evropě se nám UFC představilo v Paříži a Londýně a tentokrát se přesune i blíže k České republice. Jak našemu webu potvrdila Martyna Celuch z polského periodika inthecage, MMA Liga mistrů zavítá k našim severním sousedům.

„Ano, je to pravda, po posledním UFC turnaji v Paříži to máme prakticky potvrzené. UFC se hodlá představit v Polsku. Zatím mají nějakou představu, kterou by rádi zrealizovali během příštího roku. Řekli nám však, že je pro ně Polsko přední destinací, kterou chtějí navštívit,“ uvedla nám Celuch.

Ačkoliv se zatím držíme té teoretické roviny, logicky by se dalo předpokládat, že na takový turnaj budou pozváni i Češi nebo Slováci. A tady se hodí připomenout, že při takové akci UFC rádo do svých řad nabírá nové bojovníky, takže se třeba ještě někomu otevřou brány.


„Určitě by byl největší zápas mezi Janem Blachowiczem a Jiřím Procházkou, ale to je v této chvíli asi nereálné. Spíše si myslím, že Jana uvidíme proti někomu jinému. Představit by se tu ale mohli Mateusz Gamrot s Marcinem Tyburou. A z českých bojovníků například Lucie Pudilová,“ domnívá se Celuch.

Nějaký náčrt bychom zde tedy měli a teď si jenom počkat, jak se to celé složí. Takový Makhmud Muradov, ač jako Uzbek, se nechal slyšet, že by rád zápasil v Česku. Ani Polskem by však nepohrdnul. A uvidíme ještě, zdali se v UFC udrží David Dvořák, na kterého bude 14. října čekat zápas pravdy.

Ze slovenských bojovníků nemůžeme opomenout Martina Budaye a Ludovita Kleina. Není však vyloučeno, že se k nim nepřidá ještě někdo další. Někdo jako například Vlasto Čepo. Zejména, kdyby se mu podařilo sesadit z trůnu českého šampiona střední váhy OKTAGONu Patrika Kincla, pak by se jeho šance mnohonásobně zvýšily. Další články