Sleduj nás

UFC - Rothwell Ben - Saint Preux Ovince

UFC - Rothwell Ben - Saint Preux Ovince

Po půstu přichází ze strany UFC opravdové hody a sotva se vzpamatujeme z UFC 249, čeká nás v rychlém sledu další turnaj UFC Fight Night 171. Hlavním tahákem této akce bude bezpochyby souboj dvou zkušených bijců, kteří mají dohromady šestaosmdesát zápasů!

Osvědčená těžká váha Ben Rothwell se loni vrátil po více než dvouleté pauze způsobené zdravotními problémy a po úvodních dvou porážkách si na třetí pokus spravil chuť skalpem holandského mrakodrapu Stefana Struve. Ten padl na podlahu klece pouhé tři vteřiny před koncem druhého kola po bombě, kterou mu uštědřila Rothwellova pravačka. Ben tak upravil svou bilanci na sedmatřicet výher a dvanáct porážek, kdy 76 procent vítězství získal knockoutem. I když se většina soupeřů bojí tvrdých úderů a kopů, kterými skoro dvoumetrový Rothwell disponuje, nebezpečí hrozí i na pletivu a zemi. Ben má fialový pásek v BJJ a šest kariérních výher submisí.

Rothwell Ben vs. Saint Preux Ovince


Na druhé straně klece bude ale neméně zkušený borec. Ovince Saint Preux nasbíral v sedmatřiceti letech v oktagonu tolik zážitků, že by mohl napsat knihu. Čelil takovým jménům jako je Jones, Bader nebo Rua. V poslední době se zdálo, že pomalu vyklízí pozice na špici, ale parádní ukončení Michala Oleksiejczuka ukázalo, jak nebezpečný OSP stále je. Málo vídaný Shoulder choke přinesl bonus za výkon večera a důstojné rozloučení s polotěžkou divizí. OSP má momentálně rekord čtyřiadvacet výher a třináct porážek, kdy 46 procent vítězství získal KO.

Nyní se Ovince Saint Preux přesouvá do těžké váhy a hlavní otázkou je, zda se nabrané kilogramy podepíšou na vynikající dynamice, která byla vždy pro OSP hlavní zbraní. Rothwell byl v posledních zápasech hodně zpomalený a nedá se předpokládat, že nyní předvede odlišný výkon.


Pokud oba borci předvedou svůj standart, mohl by nás čekat opravdu zajímavý zápas, který je vzhledem nebezpečnosti obou těžké tipovat. Větší šance dáváme OSP, který se prezentoval vyrovnanější výkoností a svým pohybem by mohl na statického Rothwella platit. Kurz na výhru Ovince Saint Preux je 1.70.


Další články