Sleduj nás

UFC - Roberson Karl - Vettori Marvin

UFC - Roberson Karl - Vettori Marvin

UFC pádí dál šíleným tempem a po našlapaném turnaji UFC 250 nás čeká trochu dietnější podívaná na UFC Fight Night 172. Celá akce se opět odehraje na Floridě v UFC APEX. Pro organizaci domácí prostředí, ve kterém se koná Dana White Contender Series, se vyznačuje velmi malým oktagonem a bude zajímavé sledovat, jak si s touto specifikací jednotliví borci poradí.


Hlavní předzápas celé akce obstarají Marvin Vettori a Karl Roberson. Tento souboj se měl uskutečnit již před necelým měsícem na akci Smith vs. Teixeira. Zrušení zápasu způsobil Roberson, který po drastickém shazování nebyl schopný do klece nastoupit.


Vše mělo nepříjemnou dohru, když se oba zápasníci potkali v hotelovém lobby. Ve Vettorim se začala vařit horká italská krev a svého soka se pokusil inzultovat přímo na místě. Všemu zabránila hotelová ochranka. „Pojďme kurva zápasit. Vypadáš, že můžeš zápasit, takže tě sakra seřežu. Můžu se vysrat na těch pět měsíců přípravy. Pojďme zápasit.“ křičel mezi nadávkami Vettori. Nyní se snad nic podobného nebude opakovat, Roberson naváží a zápas proběhne.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!


Roberson Karl vs. Vettori Marvin v souboji v UFC


Marvin The Italian Dream Vettori má momentálně bilanci čtrnáct výher a čtyři porážky, kdy 57 % vítězství získal submisí. Poslední, kdo jej zvládl porazit, je úřadující šampion Israel Adesanya před dvěma lety. Od té doby Marvin porazil na body Cezara Ferreiru i Andrew Sancheze. Hlavně druhého jmenovaného Vettori totálně přejel a nasázel dvojnásobek signifikatních úderů než jeho soupeř.Karl Baby K Roberson půjde do tohoto zápasu s rekordem devět výher a dvě porážky, kdy 44 % vítězství získal submisí. Do UFC jej vystřelilo bleskové KO, které v rámci Dana White's Contender Series uštědřil Ryanu Spannovi. Nyní má zde za sebou šest zápasů, kdy na něj zvládli vyzrát pouze veterán Teixeira a Brazilec Ferreira. Obě tyto porážky byly na Arm-Triangl Choke. Robersonovi prospěl přechod do střední váhy. Aktuálně nastřádal dvě výhry v řadě a velký respekt mu zajistilo hlavně poslední vystoupení, kdy zvládl ukončit do té doby neporaženého Rusa Romana Kopylova.


Pro sázkové kanceláře je velkým favoritem šestadvacetiletý Ital, ale podle nás se mají věci trochu jinak. Roberson je fyzicky ohromně silný a v rámci střední váhy bude v tomto směru těžko hledat konkurenci. Vettori by mu měl stylově sedět a navíc je možné, že jej trochu zradí jeho výbušná povaha. Po extempore se zrušeným zápasem v sobě nese pocit křivdy a je otázkou na kolik ho přetaví v pozitivní motivaci. Nám se velmi zamlouvá kurz na výhru Robersona, který se pohybuje okolo 2.60, a proto půjdou naše peníze na devětadvacetiletého Američana.


Další články