Sleduj nás

UFC potřebuje více Diazů a méně Khabibů. Conorovy dny jsou sečteny…

UFC potřebuje více Diazů a méně Khabibů. Conorovy dny jsou sečteny…

Legendární UFC 229 je sice za námi, ale protože se svět bojového umění potřebuje vyvíjet i nadále, není času nazbyt ohlížet se jenom dozadu, nýbrž bychom se měli dívat i dopředu. O to se snažili komentátoři na FOX Sports, v jejichž řadách nechyběl ani uznávaný Nick Diaz, jehož názory přinutí k zamyšlení více lidí. 

Tou první věcí je budoucnost Conora McGregora. Irský zápasník poněkud vypadl ze svého obvyklého tempa, což se na něm podepsalo při nejdůležitější noci v jeho kariéře, bvěhem níž kromě slabšího světlého okamžiku ve třetím kole naprosto selhal. 

„Poslední dobou to nebyl on. Jen jsem ho viděl na obrazovce a věděl jsem, že je něco špatně. Žádné sebevědomí, žádná jiskra. Ten duel prohrál už v době, kdy vstupoval do oktagonu,“ svěřuje se Diaz, který společně s ostatními analyzoval tuto situaci.

Nick Diaz je v UFC populární

„Chtěl jsem, aby vyhrál, protože nemám rád Khabibův styl. Co se mě týče, je to odporný a nezáživný způsob boje,“ říká, ačkoliv tato fráze nenachází zrovna u všech pochopení, jelikož se spousta lidí domnívá, že nejlepší zápasník je ten nejkomplexnější. 


Vrátíme-li se však k původní myšlence, tou je budoucnost Conora. Kdo dál na něho čeká, pokusí se zpátky vypracovat na vrchol nebo s tím vším nakonec sekne? „Trvá to už delší dobu. Není sám sebou on a nemyslím si, že se na tom něco změní. Máte-li být nejlepší, musíte umět zvládat určitě situace, mezi něž patří jak výdrž, tak i část boje na zemi… on neměl ani jedno,“ nebere si žádné servítky Diaz. 

Notoriousova budoucnost je nyní nejistá. Podle Khabibova strýce ruský šampion vůbec nepomýšlí na odvetu, ale pouze chce porazit Fergusona a poté odejít ze světa slávy s čistým štítem. A to by se mu mohlo také povést, neboť wrestling je jednou z nejsilnějších zbraní v současném MMA. 

„Jestli tu jsou dvě věci, které lidé od smíšeného bojového umění očekávají, pak to je více Diazů a méně Khabibů,“ uvádí pětatřicetiletý Nick Diaz, starší bratr Natea, který před dvěma lety sváděl svůj poslední fight právě s Conorem. 


„Abyste nad wrestlery mohli vyzrát, musíte přijít se zvláštní taktikou. Ta začíná od boje na zemi, kterou je potřeba vypilovat. To je například něco, co můj bratr ovládá, a proto nepochybuji, že by Khabiba porazil. I já bych ho určitě porazil,“ uzavírá sebevědomě.


Další články