Sleduj nás

UFC - Poirier Dustin - Hooker Dan

UFC - Poirier Dustin - Hooker Dan

Hlavní zápas UFC on ESPN 12, které bude hostit tradičně APEX centrum v Las Vegas, obstarají dva bijci okupující samotný vrchol žebříčku lehké váhy. Oba se ale nacházejí v rozdílné situaci.

Dan Hooker prožívá nejlepší období kariéry a z posledních 8 zápasů nestačil pouze na Edsona Barbozu. Ve třiceti letech se tak propracoval k bilanci dvacet výher a osm porážek, kdy 50 % vítězství získal knockoutem. Jeho poslední představení mu vyneslo bonus za výkon večera a také těsnou bodovou výhru nad Paulem Felderem. Tomu během pětikolové řežby nasázel přes sto signifikantních úderů s přesností 55 %. Dan „The Hangman“ Hooker se nejlépe cítí v postoji, kde dokáže využít své dlouhé ruce a tvrdá kolena. Má ale i sedm vítězství submisí a neustále hrozí perfektně natrénovanou gilotinou.

Poirier Dustin vs. Hooker Dan na UFC on ESPN 12


Dustin „The Diamond“ Poirier půjde do tohoto zápasu s rekordem pětadvacet výher a šest porážek, kdy 48 % vítězství získal KO. Do boje se vrací poprvé od loňského září, kdy na UFC 242 podlehl v boji o titul Khabibu Nurmagomedovi. Dustin proti famóznímu Dagestánci nepředvedl špatný výkon, ale nedokázal dostat neporaženého šampiona do vážnějších problémů a ve třetím kole musel odklepat na rear-naked-choke. Poirier nikdy neprohrál dva zápasy v řadě a určitě na tom nebude chtít nic měnit ani po souboji s Hookerem. Dokáže si pomoci velmi dobrým boxem, navíc má černý pás v BJJ.

UFC moc dobře ví, proč zvolilo tento zápas jako hlavní událost celého turnaje. Oba borci se vyžívají v tvrdých přestřelkách a jsou schopni udělat ze zápasu krvavou lázeň. Tomuto průběhu navíc napomůže menší klec, ve které se bojuje v APEXu. Pokud se Poirier vrátí po velkém zklamání, které prožil neúspěšným bojem o titul, v psychické pohodě, věříme, že si s Hookerem poradí. Je všestrannějším a na krátkou vzdálenost i nebezpečnějším borcem. Kurz na výhru Dustina Poiriera je 1.45.Další články