Sleduj nás

UFC - Pettis Anthony - Diaz Nate

UFC - Pettis Anthony - Diaz Nate

Jednou z hlavních událostí UFC 241 bude bezesporu velký návrat zlého chlapce Nata Diaze. Po téměř tříleté pauze ho přivítá v oktagonu Showtime Pettis. Ten po příchodu do UFC potvrzoval status superhvězdy, který si vybudoval v zaniklé WEC, ale od porážky od dos Anjose na UFC 185 zabředl do výsledkové krize a z posledních deseti zápasů odcházel v šesti případech poražen. Jeho poslední vystoupení, kdy letos v březnu narazil na Stephena Thompsona, se také dlouho nevyvíjelo příliš dobře, ale Anthony opět prokázal, že je jedním z nejkreativnějších borců v celé organizaci a vytáhl neskutečný naskočený úder s odrazem od pletiva. Thompson se poroučel poprvé v kariéře vypnutý k zemi a Anthony se rázem vrátil na výsluní. Upravil tak svou bilanci na 22 výher a 8 porážek, kdy 50 % vítězství získal KO. Pettis má v průměru 2,87 signifikantních úderů za minutu s přesností 46 %. Anthony těží ze svých základů v taekwondu a kickboxu, proto nikoho nepřekvapí, že v průměru doručí pouze 0,73 strhu na zápas s úspěšností 55 %.

Nate se na největší scénu MMA vrací po epickém dvojzápasu s Conorem McGregorem. Po velkém množství nabídek, které odmítl, kývnul až na zápas s Pettisem. Jejich vzájemná antipatie má hluboké kořeny, ale Nate uvedl, že se mu vždy líbil Pettis styl a schopnost dělat atraktivní zápasy. Diaz má momentálně rekord 19 výher a 11 porážek, kdy 58 % vítězství získal submisí. Na soupeře vyšle 4,64 významných úderů za minutu s přesností 44 %. Má černý pás v BJJ, ale dokáže se opřít i o výborný box. I po tak dlouhé pauze bude určitě výborně kondičně připravený.


Nate je ve veltru více prověřeným bojovníkem a jeho schopnost dostat se soupeři do hlavy nelze podceňovat. Pettis oproti tomu v posledním zápase předvedl, že v 32 letech rozhodně není na odpis a skalp oblíbeného i nenáviděného Diaze by mu hodně pomohl. Jisté je, že nás čeká vzrušující podívaná. Oba dokážu rozdat i přijmout neskutečného bomby a dá se očekávat, že se zápas protáhne na tři kola. Více důvěry v nás vzbuzuje aktivnější Pettis, který je úžasným spojením kreativity a divokosti. Kurz na vítězství Anthonyho je 1.71.Další články