Sleduj nás

UFC - Ovince Saint Preux - Menifield Alonzo

UFC - Ovince Saint Preux - Menifield Alonzo

APEX Centum v Las Vegas bude dějištěm dalšího galavečeru UFC, kde se uskuteční souboj v polotěžké váze mezi veteránem Ovince Saint Preux a Alonzo Menifieldem.

Bývalý titulový vyzyvatel se po neúspěšné anabázi v těžké váze vrací do své oblíbené divize do třiadevadesáti kilogramů a pokusí se zastavit propad, za který mohou čtyři prohry z posledních šesti zápasů. Poslední neúspěch přišel v duelu s Benem Rothwellem. Ovince zaznamenal pouze šestačtyřicet signifikantních úderů a nechal se příliš snadno kontrolovat na pletivu. Tato prohra upravila jeho bilanci na čtyřiadvacet výher a čtrnáct porážek, kdy 46 % vítězství získal knockoutem.

Ovince Saint Preux vs. Menifield Alonzo v souboji v UFC


Alonzo Menifield se dlouho vezl na vítězné vlně, která ale skončila při jeho posledním vystoupení. V něm dvaatřicetiletý borec nestačil na Devina Clarka, kterému podlehl na body. Tento zápas ukázal hlavní slabinu bývalého hráče amerického fotbalu. Tou je rozhodně fyzička, protože Alonzo v průběhu zápasu znatelně uvadal a jeho dynamika a dravost postupem času nenávratně mizela. Menifield se v tomto souboji poprvé v kariéře dostal za první kolo a zjistil, že v MMA je třeba s energií nakládat ekonomicky a chytře. Do tohoto zápasu tak půjde s rekordem devět výher a jedna porážka, kdy 89 % vítězství získal knockoutem.

Souboj zkušeného veterána s mladším borcem na vzestupu je vždy plný otazníků. Vše umocňuje obrovská nevyrovnanost výkonů, kterou se Ovince Saint Preux v poslední době prezentuje. Oba bojovníci těží ze svých atletických schopností a mají potenciál poslat spát kohokoliv v polotěžké divizi. Papírově nevyzpytatelný zápas, ve kterém zkusíme vsadit na zkušenosti a nesrovnatelně lepší kardio. Kurz na výhru Ovince Saint Preux je 2.05.Další články