Sleduj nás

UFC on ESPN 38: Neil Magny vs. Shavkat Rakhmanov, analýza

UFC on ESPN 38: Neil Magny vs. Shavkat Rakhmanov, analýza
UFC se po kratší pauze vrací do svého domovského APEXu, kde se v sobotu v noci odehraje velmi zajímavý turnaj. Pro nás přijde jeho vrchol v hlavním předzápase, kde se utkají mnohaleté zkušenosti s talentovaným mládím.

Neil Magny, rekord 26-8


Neil Magny se v UFC pohybuje bezmála deset let a během své kariéry změřil síly s obrovským zástupem elitních borců. Bohužel pro čtyřiatřicetiletého Američana, nikdy nedokázal dojít až na samotný vrchol a po sérii výher přišla vždy jedna porážka, která jej odstavila od titulové šance.


I tak se může Magny pochlubit skalpy takových hvězd, jako jsou Carlos Condit, Kelvin Gastelum, Robbie Lawler nebo Johny Hendricks. Momentálně má na kontě dvě výhry v řadě, kdy na body přetlačil Geoffa Neala a Maxe Griffina. Celková bilance The Haitian Sensation je šestadvacet výher a osm porážek, kdy 62 % vítězství získal po rozhodnutí bodových.

https://twitter.com/i/status/1063558809056989184

Shavkat Rakhmanov, rekord 15-0!


Shavkat Rakhmanov má za sebou v UFC tři zápasy, ve kterých jasně potvrdil pověst nekompromisního ukončovatele, která jej provázela z ruské M-1. Nejprve si Nomád vyšlápl submisemi na Brazilce Oliveiru a Prazerese. V posledním vystoupení poté parádní otočkou sestřelil Carltona Harrise.

Nikdy neporažený sedmadvacetiletý Kazachstánec zvládl vyhrát již patnáct zápasů. Impozantní statistiku umocňuje fakt, že ani jednou nečekal na výrok bodových sudí a k 7 submisím přidal osm knockoutů!

Rakhmanov má sice pouze patnáct zápasů v MMA, ale jako většina borců z těchto končin světa disponuje minimálně další stovkou v Sambu. Na jeho projevu je krásně vidět odmala vypilovaný styl, kdy se může stejně spolehnout na svůj postoj jako na wrestling a práci na zemi.


Shavkat navíc ovládá opravdu širokou škálu strhů, porazů a judo hodů, takže pro jeho soupeře je obrovsky těžké hledat efektivní obranu. Magny je ve wrestlingu také na vynikající úrovni.

Navíc dokáže v klinči perfektně využívat svoji obrovskou postavu a dokáže se na své soupeře skvěle pověsit a vysávat z nich energii. Zkušeně také využívá kolena a umí se bleskově dostat do zad, kde poté nepříjemně pracuje.

Neil Magny Shavkat Rakhmanov analyza tip

UFC on ESPN 38: Magny vs. Rakhmanov, tip a zápas


Magny ve většině zápasů ztrácí v prvním kole a postupně se rozjíždí a přebírá iniciativu. Rakhmanov mu naopak nástupy výborné a snaží se soupeři hned naznačit, že toto nebude jeho den.


Otázkou tedy je, zda Neil dokáže odolat nástupu dravého Kazachstánce a zda půjde do druhého kola v použitelném stavu. Podle nás bude Nomád v tomto souboji dominovat svojí rychlostí a pomalejšího soupeře předčí ve všech směrech.

Mizerný kurz na výhru Rakhmanova se ani nevyplatí sázet, a proto doporučujeme počkat na vypsání pomocných sázek a zkusit výhru Shavkata ve druhém kole.

Další články