Sleduj nás

UFC on ESPN 28: Sean Strickland vs. Uriah Hall

UFC on ESPN 28: Sean Strickland vs. Uriah Hall
Ani tento víkend nás organizace UFC nenechá bez naší oblíbené zábavy a na programu je tak turnaj, kde se v hlavním zápase střetne Uriah Hall a Sean Strickland.

Prime Time Hall se momentálně nachází na osmé příčce žebříčku střední váhy a drží sérii čtyř výher v řadě. Jeho poslední vítězství jej ale příliš netěšilo. Bývalý šampion Chris Weidman si o Uriaha zlomil nohu již po sedmnácti vteřinách a bylo po zápase.

Deset měsíců zpátky vyřídil Hall další legendu, to Andersona Silvu, kterému i přes veškerý projevovaný respekt nedal šanci a ukončil jej TKO ve čtvrtém kole. Celková bilance šestatřicetiletého Američana je tak sedmnáct výher a devět porážek, kdy 76 % vítězství získal knockoutem.


Sean Strickland se nachází na jedenácté pozici žebříčku a má také čtyři vítězství v řadě. To poslední  přišlo letos v květnu na turnaji Procházka vs. Reyes. Sean si zde na body poradil s nebezpečným Polákem Krisztofem Jotkem. Tarzan měl v roce 2018 vážnou nehodu na motocyklu a zdálo se, že je s jeho kariérou konec.

Dva roky trvající rehabilitace jej ale dokázala opravit natolik, že opět předvádí v kleci svůj agresivní a atraktivní způsob boje. Třicetiletý borec zahájil profesionální kariéru již v sedmnácti letech v organizaci King of the Cage. Zde se stal šampionem a titul dokázal pětkrát obhájit, než neodolal vábení UFC. Do svého nejdůležitějšího zápasu nastoupí Strickland s bilancí třiadvacet výher a tři porážky, kdy 43 % vítězství získal knockoutem.

Sean Strickland vs. Uriah Hall


Vzhledem k Hallově silné obraně proti strhům se dá očekávat, že se boj odehraje převážně v postoji. Strickland má ostrý box a je to velkoobjemový útočník, který je zvyklý chodit do přestřelek i za cenu toho, že inkasuje. Pro tento styl mu ovšem chybí lepší pohyb hlavy, a to může být proti dynamickému Hallovi problém.


Ten si dokáže výborně počkat na kontr a fintou si protivníka připravit na finální úder. Uriah si připsal sedm z posledních osmi výher právě knockoutem a podle nás je to schopný zopakovat i tentokrát. Kromě výborného kurzu pro něj hovoří i skoro deseticentimetrová výhoda v dosahu, a proto zkusíme výhru zavedeného veterána.

Další články