Sleduj nás

UFC - Oezdemir Volkan - Procházka Jiří

UFC - Oezdemir Volkan - Procházka Jiří
UFC nám 11. července představí svůj unikátní projekt Fight Island a hned první turnaj na krásném ostrově Yas nám nabídne neskutečně nabitou podívanou. I když hlavní kartu doprovodí rovnou tři titulové bitvy, pozornost českých fanoušků upoutají předzápasy. Důvod je jasný. 

Svou premiéru si odbude Jiří „Denisa“ Procházka. Šampion organizace Rizin podepsal s UFC smlouvu již začátkem roku, ale premiéry se i vlivem koronavirové pauzy nedočká dříve než letos v létě. Český samuraj dostal od vedení organizace na výběr několik možných soupeřů, až si nakonec s trenérem zvolili bývalého titulového vyzyvatele Volkana Oezdemira.

Ten má momentálně na kontě sedmnáct výher a čtyři porážky, kdy 71 % vítězství získal knockoutem. Třicetiletý Švýcar je na vítězné vlně, zvládl nyní dva zápasy vyhrát. Ukončil tak nejhorší období kariéry, kdy prohrál rovnou třikrát za sebou. První výhra byla nad švédským silákem Ilirim Latifim, kterého Volkan knockoutoval ve druhém kole. Druhé vítězství přišlo po urputné bitvě s rakouskou hvězdou Aleksandarem Rakicem děleným rozhodnutím na body.


Jiří Procházka vs. Volkan Oezdemir na UFC 251

Jiří Procházka půjde do tohoto zápasu s bilancí šestadvacet výher a pouhé tři porážky, kdy 88 % vítězství získal KO. Poslední prohra se datuje do roku 2015 a od té doby nasbíral deset výher v řadě. Mezi největší skalpy patří určitě veteráni Lawal a Ishii, ale také produktivní borci Albrektsson a Němkov. Ten v poslední době válí v Bellatoru, kde v prvních čtyřech zápasech nenašel přemožitele.


Denisa veřejně vyhlásil, že si do UFC jde pro titul a tyto ambice se pokusí potvrdit proti sedmému muži v žebříčku polotěžké váhy. Volkan má za sebou zápasy s opravdu top borci, jako jsou třeba Cormier nebo Smith. Jiří se ho pokusí zaskočit svým neortodoxním houpavým pohybem, ze kterého je schopný kdykoliv vystřelit zdrcující úder. I když po dlouhé době nebude nastupovat jako favorit, věříme, že se mu povede úspěšně navázat na vystoupení v Rizinu a uvede se vítězstvím. Kurz na výhru Jiřího Procházky je 2.03 Klikněte zde a sledujte bojové sporty živě.

Další články