Sleduj nás

UFC - Ngannou Francis - Dos Santos Junior

UFC - Ngannou Francis - Dos Santos Junior

Hlavní událostí UFC na ESPN 3, které hostí Minneapolis v Minnesotě, je souboj v těžké váze mezi bývalým šampionem dos Santosem a kamerunským predátorem Ngannouem. Dá se očekávat, že vítěz tohoto zápasu dostane šanci zabojovat o titul s vítězem odvety mezi Cormiérem a Miocicem.

Francis Ngannou má nyní bilanci 13 výher a 3 porážky. O drtivé síle vypovídá 69 % ukončení KO. V průměru vyšle 2,02 signifikantních úderů za minutu s přesností 37 %. Francis vletěl do UFC ve velkém stylu a připsal si 6 vítězství před limitem v řadě. Přišla bitva o pás proti Miocicovi a rozjetý vlak jménem Ngannou se zastavil. Stipe nedal svému soupeři šanci a Ngannou prohrál po ostudném výkonu i další zápas proti Lewisovi. Následovala cesta do Číny na UFC Fight Night 141 a zápas proti dalšímu vynikajícímu wrestlerovi Curtisu Blaydesovi. Francisovi se příliš nevěřilo, ale přišlo bleskové KO a návrat zpět na výsluní. Posledním soupeřem byl další bývalý šampion a legenda vracející se po zranění - Cain Velasquez. Francis soupeře po 26 vteřinách lehce trefil a byl opět konec.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Nyní se pokusí rozdivočelého Afričana zkrotit zkušený a komplexní Junior Ciano dos Santos. Ten má momentálně rekord 21 výher a 5 porážek, z toho 71 % výher urval KO! Na soupeře vypálí 4,76 významných úderů za minutu s přesností 48 %. Nyní má 3 výhry v řadě, kdy nejprve vybodoval Ivanova, poté na zemi utloukl mladého Tuivasu a v posledním zápase si poradil i s Lewisem, kterého trefil tvrdým kopem na žebra a poté zasypal údery. Juniorova hra se za poslední roky hodně vyvinula. Dříve se spoléhal pouze na svůj vynikající box, ale nyní kombinuje kopy s údery a je pro své soupeře hodně nečitelný. Co se příliš neřeší, to je jeho černý pás v BJJ. Cigano je nyní pravděpodobně nejvšestrannějším bojovníkem těžké váhy.


Těžko očekávat, že tento zápas může dojít do bodového rozhodování. Ngannou ukončil všechny své vyhrané zápasy před limitem a dos Santos má 7 KO z posledních deseti vítězství. Obrovský potenciál na ukončení z obou stran bude ve vzduchu od prvních vteřin zápasu.  Junior se pravděpodobně pokusí přenést souboj na zem, aby Ngannoua trochu přibrzdil. Bude to pro něj ale přetěžký úkol. Obr z Kamerunu je již zpět ve své pohodě a plánuje získat třetí titul pro černý kontinent. Podle nás se mu to dříve nebo později podaří a Junior ho momentálně nebude schopný zastavit. Očekáváme KO, tedy vítězství Francise v první polovině zápasu.


Další články