Sleduj nás

UFC není žádný cirkus, odnaučím Pereiru šaškovat! vyzval Brazilce neporažený fantom Shara Magomedov

UFC není žádný cirkus, odnaučím Pereiru šaškovat! vyzval Brazilce neporažený fantom Shara MagomedovFOTO: UFC

Tohle je zápas, který by chtěl vidět úplně každý. Dagestánský bojovník, který zatím proplouvá kariérou bez porážky, by rád zkrotil divokého akrobata Michela Pereiru. Dává mu za vinu, že je pro turnaj v Saúdské Arábii bez soupeře.

Třicetiletý Brazilec se po trochu rozpačitém začátku rozjel v UFC k výborným výkonům. Aktuálně disponuje sérií 8 vyhraných zápasů v řadě a způsob, jakým vyzrává na své soupeře, fanoušky baví. Poslední zářez na pažbu si připsal na turnaji UFC 301, který proběhl nedávno v Riu. Původně nominovaný Makhmud Muradov musel kvůli infekci odstoupit, a tak padla volba na Ihora Potieriu. Ukrajinec ovšem neměl proti domácí hvězdě pražádnou šanci a podlehl na škrcení již za necelou minutu.

Vítězství „Demolidora“ ovšem předcházel velmi kontroverzní moment. Pereira svého soupeře nejprve srazil k zemi, a poté na něj skočil své oblíbené salto. Při tomto akrobatickém kousku ovšem zasáhl Ihora holení do hlavy, a to ve chvíli, kdy měl většinu těla na podlaze klece. Ilegální kop se také řešil těsně po zápase, ale sudí se v Riu proti domácí hvězdě nepostavili a na výsledku se nic nezměnilo. Následně však byla pro Ukrajince vystavena zdravotní stopka, a to na rovné tři měsíce.


„Hrozná nespravedlnost! UFC mě suspendovalo na tři měsíce za ilegální kop do mojí hlavy. Doufám, že bude výsledek zápasu anulován!“ rozčertil se Potieria pro bloodyelbow.com. Podobně rozzuřeně působil i další UFC bijec Shara Magomedov. Ten se měl s Ihorem utkat na turnaji UFC Fight Night, který je naplánován na 22. června v Rijádu. Zdravotní stopka způsobila, že Shara je bez soupeře, za což odsuzuje jednoznačně Pereiru a vyzývá ho, aby se postavil na Ukrajincovo místo.

„Každý, kdo na to koukal, si teďka myslí, že může házet salta vzad. UFC však není žádný cirkus a Pereira měl být za nedovolený kop potrestán. Dejte mi toho zatraceného klauna 22. června do klece, a já ho naučím, jak se má chovat. Je to jen zasr*ný akrobat,“ nebral si servítky Magomedov. Uvidíme, zde bude Michel na výzvu od níže postaveného bojovníka slyšet. Podle jeho posledních slov se zdá, že spíš pošilhává po soupeři z nejlepší desítky.Další články