Sleduj nás

UFC - Moicano Renato - Jung Chan Sung

UFC - Moicano Renato - Jung Chan Sung

Hlavní událostí UFC Fight Night 154 je souboj mezi Brazilcem Renato Moicanem a Korejcem Chang Sung Jungem. Oba borci se vracejí po prohraném zápase a jeden se odpíchne k lepším zítřkům a druhý se propadne o trochu hlouběji do bahna neúspěchu.

Moicano má krásnou bilanci 13 výher a pouze 2 porážky. Obě nasbíral v posledních 4 zápasech a hodně se tím vzdálil šanci zabojovat o pás, který má v držení Max Holloway. Renato je strategický, atleticky výborně připravený bojovník, který dokáže trpělivě počkat na svou šanci. Nikdy nezvítězil KO, ale má 46 % ukončení na submisi. Moicano vyšle 5,71 signifikantních úderů za minutu s přesností 47 %. Zajímavá je statistika času stráveného v kleci na jeden zápas. Renato má přes 12 minut, což svědčí o perfektní fyzické připravenosti, opatrném stylu a hře na jistotu.

Korejská Zombie se vrací do akce po neskutečně smolném závěru zápasu, který nemá v historii UFC obdoby. Vyhraný zápas s Mexičanem Rodriguezem ztratil Sung Jung pouhou vteřinu před koncem pátého kola po málo vídaném loktu z otočky. Upravil tím svůj rekord na 14 výher a 5 porážek. Submisí dokázal ukončit 57 % svých vítězných zápasů. Statistika významných úderů hovoří o 4,12 za minutu s přesností 39 %. Korean Zombie má výborný kickboxerský základ, díky kterému dokáže soupeře překvapit nečekanými kombinacemi. Jeho hlavní síla ale pramení z černého pásu v judu. Na zemi je opravdu výborný a nikdy na ní nebyl ukončen.


Tento zápas bude hlavně o schopnosti hodit za hlavu minulé neúspěchy. Moicano byl naposledy tvrdě ukončen Aldem, navíc na domácím galavečeru v Brazílii. Sung Jung zase ztratil zápas jedním z nejbláznivějších KO v historii UFC. Očekáváme hodně vyrovnaný zápas, který může snadno skončit až rozhodnutím bodových. Mírný favorit je pro nás zkušený Korejec, který disponuje lepším postojem a velkou houževnatostí. Bookmakeři to navíc vidí přesně opačně a díky tomu můžeme sázet v luxusním kurzu 2.61.


Další články