Sleduj nás

David Dvořák: UFC mě zahnalo do kouta! Odchod byl vysvobozením

David Dvořák: UFC mě zahnalo do kouta! Odchod byl vysvobozenímFOTO: UFC

Po úžasném startu, který evokoval minimálně útok na nejlepší pětku, přišlo bohužel hořké vystřízlivění. David Dvořák po šesti zápasech končí v UFC a na praktiky největší světové ligy nebude rozhodně vzpomínat v dobrém.

Tři výhry z úvodních třech zápasů naznačily, že hvězda All Sports Academy má rozhodně všechny potřebné atributy na úspěšné účinkování na té nejvyšší světové úrovni. Zdravotní trable a soupeři, kteří stylově úplně nesedli, však znamenali konec, který přišel rozhodně dříve, než se všeobecně čekalo.

„V podstatě každý, kdo v UFC zápasí, je zahnán do kouta. Tak je to zkrátka nastavené. Už od března jsme s vedením řešili můj zápas na charitativní akci Fighters for veterans, a že se chci do klece vrátit v září. Dva nebo tři měsíce nikdo nekomunikoval ani neodpovídal na zprávy. Intenzivní jednání probíhalo až poslední měsíce. Vedení ale za každou cenu chtělo, abych nastoupil v srpnu načež nabídli začátek září. Mně už však přetekl pohár trpělivosti a rozhodl jsem se pro rozvázání smlouvy,“ prozradil David v rozhovoru, který poskytl iSport.cz.

Vedení organizace českého bojovníka výběrem soupeřů rozhodně nešetřilo. Neporažený Japonec Tatsuro Taira rozhodně nebyl ideální soupeř na přetrhnutí negativní série. Mnohem víc se zdálo, že David má posloužit jako bijec, na kterém se budou budovat rekordy budoucích hvězd. Ani další jména, která vedení UFC před Davida postavilo, nepůsobila jako snaha jít „Hrobníkovi“ na ruku.

„Teď mi nabízeli Alessandra Costu, který naposledy prohrál s titulovým vyzyvatelem Stevenem Ercegem. Kdyby v tom zápase nedělal blbosti, vyhrál by. Nakonec mu oznámili duel s Mattem Schnellem. Toho mně nenabídli. Pak mi nahazovali další Brazilce, hodně kvalitní s výbornými bilancemi,“ podotkl Dvořák.


Špatné zkušenosti a nepříliš fér jednání ovšem nezpůsobilo u vyrovnaného bijce žádné zahořknutí. David bere celou věc profesionálně a další spolupráci s největší světovou ligou se rozhodně nebrání.  

„Rozešli jsme se v dobrém! Možná si po pár výhrách řeknu, že chci UFC zkusit znovu. Kontakty s vedením nemám vůbec špatné,“ skončil Dvořák v pozitivním duchu.


Další články