Sleduj nás

UFC - Masvidal Jorge - Askren Ben

UFC - Masvidal Jorge - Askren Ben

Jedním z hitů UFC 239, který tentokrát uvidí diváci v Las Vegas v T-Mobile Aréně, bude souboj neporaženého Bena Askerna a zlého chlapce Jorge Masvidala. Druhý jmenovaný po dvou porážkách v roce 2017, o které se postarali Demian Maia a Stephen Thompson, zapnul a brutálním KO ukončil pohádku okolo Darrena Tilla. Aby toho nebylo málo, zvládl po zápase v zákulisí zaútočit na Leona Edwardse a způsobil mu tržné zranění v obličeji.

Do tohoto zápasu půjde Gamebred Masvidal s bilancí 33 vítězství a 13 porážek, o 52 % výher rozhodli až rozhodčí. Jorge je klasický válečník ze staré školy, začínal jako pouliční rváč v ulicích Miami a občas se jeho instinkty chuligána silně projevují i v oktagonu. Na soupeře vyšle 4,11 signifikantních úderů za minutu s přesností 48 %. I když je vnímán jako čistě postojový bojovník, má výbornou obranu proti strhům a celkově graplerské schopnosti na vysoké úrovni.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Ben Askern se po získání titulů v Bellatoru a ONE Championship stal součástí ojedinělé výměny a za Demetrious Johnsona putoval do UFC, kde na něj již čekala slušná porce natěšených soupeřů. První přišel bývalý šampion Robbie Lawler. Začátek zápasu byl pro Askerna jak z hororu, Robbie předvedl ukázkový slam, hodil Bena tvrdě na hlavu a začal ho na zemi dobíjet. Askern zázračně přežil a po klinči na pletivu dokázal nasadit bulldog-choke. Rozhodčí Herb Dean předvedl jeden ze svých omylů a zápas ukončil v domnění, že Lawler spí. Robbie okamžitě žádal odvetu, ale přednost nyní dostal Masvidal.


Ben Funky Askern má rekord 19 výher a 1 zápas skončil bez výsledku po píchnutí do oka. Vzácně vyrovnaná bilance ukončení (32 % KO/TKO, 32 % submise, 37 % body) svědčí o velké všestrannosti 34letého Američana. Askernova největší chlouba je samozřejmě jeho wrestling. Účastnil se Olympijských her v roce 2008 a byl i universitním šampionem. Díky těmto schopnostem a menší kvalitě soupeřů než kteří ho čekají nyní, má bilanci 4,5 strhu na zápas s úspěšností 50 %.

V tomto duelu je opravdu těžké jít proti nikdy neporaženému bojovníkovi, ale i tak to bude naše volba. Askern je vynikající v tom, co dělá a jakmile se vám dostane na tělo, je skoro nemožné se ho zbavit. V posledním zápase navíc ukázal poměrně tvrdou bradu. Jeho jednostrannost mu bude tentokrát k neprospěchu. Masvidal je výborný v kontrole vzdálenosti, dokáže tvrdě trefovat i v ústupu a má solidní kardio. Navíc je na něj v tomto zápase luxusní kurz 2.41, kterému se prostě nedá odolat.


Přidejte se k Tipsportu zde, dostanete ihned 150 Kč zdarma a sázejte na bojové sporty!


Další články