Sleduj nás

UFC - Lewis Derrick - Oleinik Aleksei

UFC - Lewis Derrick - Oleinik Aleksei

Již zanedlouho se nás čeká další galavečer UFC a tentokrát bude z kolekce Fight Night s pořadovým číslem 174. Hlavním zápasem celé akce je souboj dvou těžkotonážních borců Oleynika a Lewise.

Černá Bestie Lewis se vrací do akce po únorovém vítězství nad Ilirim Latifim, kterého udolal po třech kolech na body. Byla to jeho druhá výhra v řadě, protože stejným způsobem dokázal zneškodnit i Bulhara Ivanova. Derrick tak upravil svůj rekord na třiadvacet vítězství a sedm porážek, kdy 78 % výher získal knockoutem! Tento zápas pro něj bude velmi složitý, protože bude muset potvrdit čtvrtou pozici v žebříčku těžké váhy, a to navíc proti borci, který nemá co ztratit. Každý zápas je totiž pro něj jen příjemný bonus na sklonku kariéry.

Lewis Derrick vs. Oleinik Aleksei na galavečeru UFC


Alexey The Boa Constrictor Oleynik půjde do tohoto souboje s bilancí devětapadesát výher a třináct porážek, kdy 78 % vítězství získal submisí. Stejně jako Lewis má v zádech dva úspěšné zápasy, kdy si dokázal poradit s Mauricem Greenem i Fabricio Werdumem. Hlavně v posledním zápase proti velezkušenému Brazilci předvedl neskutečnou fyzičku i překvapivě dobrý pohyb a kvalitní postoj. I v třiačtyřiceti letech dokáže Alexey konkurovat absolutní světové špičce a jeho soupeři se musí pokaždé obávat uškrcení nebo páky.

V tomto souboji bude zajímavé sledovat, jakou zvolí Derrick strategii, protože určitě nebude chtít zkoušet Oleynikovi schopnosti na zemi. Pokud se mu povede udržet Alexeye na vzdálenost, měla by jeho výbušnost a síla slavit úspěch a možná se dočkáme i dalšího spektakulárního knockoutu z jeho dílny. Kurz na výhru Lewise je 1.33.Další články