Sleduj nás

UFC - Lewis Derrick - Ivanov Blagoy

UFC - Lewis Derrick - Ivanov Blagoy

Našlapaná karta výročního UFC 244 má na programu souboj v těžké váze mezi Bulharem Ivanovem a Černou Bestií Derrickem Lewisem. Ten se nyní nachází v komplikované situaci, protože případná prohra by znamenala třetí neúspěch v řadě a odsun z pozic na vrcholu žebříčku těžké váhy.

Momentálně má Derrick na kontě 21 výher, sedm porážek a 86 % vítězných zápasů ukončil knockoutem. Na soupeře vyšle 2,69 signifikantních úderů za minutu s přesností 50 %. Lewis neplatí za vytříbeného technika, ale jeho zápasy slibují slušnou porci násilí a většinou se v nich dočkáme ukončení před limitem.

Blagoy Ivanov dostal na uvítanou v UFC nářez od bývalého šampiona Juniora dos Santose, ale následně vyhrál následující dva zápasy. První výhra nad veteránem Rothwellem byla minimálně sporná, protože Ivanovova neaktivita bila do očí. Druhá Bulharova výhra přišla proti Tai Tuivasovi, který nedokázal ubránit jediný takedown a na zemi se nechal snadno kontrolovat. Blagoy si tímto upravil rekord na osmnáct výher a dvě porážky, kdy třetinu vítězství získal KO a třetinu submisí. I když se prosazuje hlavně svým sambem, vypálí průměrně na soupeře 3,56 významných úderů za minutu s přesností 37 %.

V tomto zápase reálně hrozí, že budeme sledovat patnáct minut trvající nudu, při které budou borci klinčovat u pletiva, nebo získá Ivanov pozici na zemi, ze které se nebude chtít hnout. Druhý scénář je, že Lewis nedopustí pomalý průběh zápasu a trefí Ivanova některou ze svých smrtících pumelic. Věříme, že knockoutový umělec Lewis zaboduje, předvede nám svůj oblíbený kung-fu kop z výskoku a Ivanova porazí. Kurz na Černou Bestii je 1.98.Další články