Sleduj nás

UFC - Joseph Benavidez - Deiveson Figueiredo

UFC - Joseph Benavidez - Deiveson Figueiredo

UFC Fight Night 169 má jako hlavní zápas srážku dvou borců z absolutní špičky muší váhy. Joseph Benavidez má v UFC nejvíce vítězství v historii celé muší divize. V organizaci jej můžeme vídat již od roku 2011 a po odchodu Demetriouse Johnsona je nejrespektovanějším borcem této kategorie.

Celkový rekord má osmadvacet výher a pět porážek, kdy 39 % vítězství získal na body. Z posledních deseti zápasů prohrál pouze jednou, to na UFC 225 se Sergio Pettisem. V posledním vystoupení si s přehledem poradil s Jussierem Formigou, kterého vyřídil přesným kopem na hlavu a následnou pěstní kanonádou. Vysloužil si tím i výkonnostní bonus a potvrdil svou pověst obávaného, agresivního bojovníka, který se na soupeře zběsile vrhá a za pochodu vymýšlí šílené útočné kombinace.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Deiveson Figueiredo půjde do tohoto zápasu s působivou bilancí sedmnáct výher a pouze jedna porážka, kdy 47 % vítězství získal knockoutem. V UFC zatím stihl sedm zápasů a šest z nich dokázal vyhrát. Jedinou porážku mu připravil před rokem Jussier Formiga. Deiveson má výborné základy ve wrestlingu a čtyři vítězství mu přinesla precizně utažená gilotina.

Dlouho se zdálo, že UFC nebere Deivesona dostatečně vážně, ale nyní v jeho dvaatřiceti letech se zdá, že přichází jeho chvíle. Tento souboj bude mít bezesporu velký vliv na to, kam se muší divize bude v budoucnu ubírat. Oba borci jsou již na absolutním vrcholu a toto vítězství je pravděpodobně vystřelí k titulové šanci.


I když jsou síly vzácně vyrovnané, musíme se přiklonit ke zkušenějšímu Benavidezovi. Jeho nátlakový styl boje bude dělat Figueiredovi problémy a nám se jeví jako mírný favorit sobotního taháku. Očekáváme krásný zápas, který nebude nudit a sázku na Benavideze v kurz 1.68 bereme všemi deseti.


Další články