Sleduj nás

UFC - Jones Jon - Smith Anthony

UFC - Jones Jon - Smith Anthony

Nejlepšího zápasníka všech dobo v rámci UFC Jona „Bonese“ Jonese čeká další obhajoba titulu. Tentokrát narazí na Anthonyho Smitha a o vítězi není prakticky pochyb. Smith má sice na svém kontě úctyhodnou porci vítězných zápasů (31-13), ale zápasy s veterány Evansem nebo Ruou nelze příliš přeceňovat, série tří vítězných duelů v řadě pak není nic oslnivého.

Poslední porážku utrpěl Smith od Thiaga Santose, který se před týdnem ukázal v Praze proti Blachowiczovi a bude patrně dalším vyzyvatelem Jonese. Rodák z Rochesteru je nesmírně komplexní bojovník, který je takticky vyzrálý a zápasy dokáže, jak ukončit, tak uhrát na body. Záleží dle situace a soupeře.

Jones Jon vs. Smith Anthony v bitvě o titul


Smith má rozhodně horší obranu než Jones a lze tušit, že bude pod tlakem, něco sice rozdá, ale celkově je spíš otázka, v jakém kole bude duel ukončen. Jones má s titulovými zápasy (5 x 5) obrovské zkušenosti, ve čtvrtém a případně pátém kole by měl s velkou pravděpodobností navrch. Smith by každopádně mohl dvě kola vydržet, většina jeho porážek je ještě z ranné fáze kariéry.


Další články