Sleduj nás

UFC - Jones Jon - Reyes Dominick

UFC - Jones Jon - Reyes Dominick

Hlavní událostí turnaje UFC 247, který se nezadržitelně blíží, je další vystoupení fenomenálního Jona Jonese, který se do klece vrátí poprvé od 6. července, kdy dokázal uhájit pás šampiona proti nebezpečnému Brazilci Thiago Santosovi. Ten si v zápase utrhl vazy v obou kolenech, ale dokázal souboj dovést k rozhodování bodových.

Jones, který byl vždy vyhlášený svým zabijáckým instinktem, nedokázal očividně trpícího Marretu ukončit a vyvolal tím řadu otázek. Ta hlavní je, kam se poděla jeho snaha zlikvidovat své soupeře klidně na hraně pravidel? Další pak, jak velkou může mít nejmladší šampion v historii UFC motivaci pro další obhajoby?

Dlouho se spekulovalo o velkém zápase, kterým by bezpochyby byla bitva s Miocicem nebo Adesanyou. Po nekonečném čekání Bones oznámil, že další zápas bude opět v polotíze a soupeř nese jméno Dominick Reyes. Tento třicetiletý a nikdy neporažený bijec jistě dostává šanci právem. Bilance dvanácti výher s 58 % vítězství knockoutem je působivá. Hlavně poslední dva úspěchy, kdy nejprve vybodoval jiného vyzyvatele Oezdemira a následně brutálně ukončil Weidmana, donutily Jonesův tým uznat, že momentálně větší hrozba v divizi do 93 kilogramů není.


Reyes díky svému neposkvrněnému rekordu srší sebevědomím. Nebude mít na Jonese handicap ve výšce, ale pouze v dosahu (jako ostatně všichni). Díky své minulosti, kdy vynikal i v americkém fotbale, je fantasticky fyzicky připravený a disponuje opravdu silným úderem. Na straně současného šampiona je samozřejmě jeho neskutečné bojové IQ, které mu umožnilo vždy přijít s perfektní strategií.


Očekáváme opatrný začátek ze strany Bonese, kdy si bude soupeře načítat a hledat nejjednodušší cestu k vítězství. Reyes pravděpodobně nebude příliš zkracovat vzdálenost a pokusí se úřadovat tvrdými kopy. I když je nutné respektovat Reyesovy schopnosti, očekáváme další úspěšnou obhajobu Jonese a tentokrát jasnějším způsobem a před limitem. Kurz 1.21 je nízký, ale zase se jedná o sázku na absolutní jistotu.


Další články