Sleduj nás

UFC jedná o návratu staršího z Diazů! Kdy a proti komu se má představit?

UFC jedná o návratu staršího z Diazů! Kdy a proti komu se má představit?

Nick Diaz přes zimu odloží marihuanu a sklízet bude zase až koncem jara. Mezitím by se rád vrátil na místo, kde to už dobře zná, a sice na horkou půdu oktagonu. UFC mu již podle všeho nabídlo soupeře. O koho se jedná?

Kdo by to byl čekal, že pod podpisem největší bojové organizace světa uvidíme opět na scéně Nicka Diaze, a to navíc mnohem dříve než jeho bratra Natea, který se s danou značkou už neztotožňuje. Vadilo mu, jak s ním UFC  kdysi „vydrbalo“ při vyhlášení fightu Conora s Khabibem, přičemž on se marně domníval, že se s McGregorem dočká duelu číslo tři.
 
Vrátíme-li se ale zpátky k tomu staršímu, ani on se v osmiúhelníku nějaký čas neobjevil. V březnu roku 2013 přišel zápas s Georgesem St. Pierrem, jemuž podlehl na body, a pak si řekl o slovo až v lednu roku 2015 proti Andersonovi Silvovi. I jemu podlehl na body, avšak výsledek tohoto zápasu byl později zrušen, neboť byly Spiderovi v těle nalezeny syntetické testosterony. 

Nick Diaz přes zimu odloží marihuanu


A Silva paradoxně nebyl jediným, kdo se provinil proti pravidlům. Slavné aféry okolo Nicka Diaze s jeho oblíbeným kouřením marihuany asi všichni dobře známe, a proto je ani nepotřebujeme opakovat. Pro 183 cm vysokého problémistu to ale znamenalo už jen jakousi tečku za jinak bohatou kariérou, jelikož byl finančně zajištěný a o návratu už moc nemluvil. 

To vše se ovšem změnilo až nyní. Jak nám sdělují důvěryhodné zprávy z ESPN, Nick se přeci jenom ještě jednou rozhodl oprášit rukavice a přijmout nabídku, jež mu předložilo UFC. Brett Okamoto napsal: „Dana White prozradil, že jedná o návratu staršího z Diazů znovu na scénu. Vše je téměř domluveno; soupeř Jorge Masvidal, datum 2. března, místo konání Las Vegas.“ 


Masvidalova situace je v současné době podobná, leč musíme přiznat, že pokud se zápas bude konat 3. března, tak to pro něj bude znamenat rok a půl bez měření sil v kleci. I proto je nyní podle bookmakerů mírným favoritem, avšak čas nám teprve prozradí více. Prozatím je ze všeho nejdůležitější, aby Nick veřejně potvrdil svou účast.


Další články