Sleduj nás

UFC - Gastelum Kelvin - Adesanya Israel

UFC - Gastelum Kelvin - Adesanya Israel

UFC 236 má na programu novinku, která se uskuteční poprvé v celé historii této slavné organizace. Zatím na žádné kartě nebyly dva zápasy o dočasný titul. Nyní tato zvláštní situace nastane. Čeká nás souboj Poirier vs. Holloway a také bitva o uvolněný trůn střední váhy mezi Gastelumem a Adesanyou.

Gastelum měl mít šanci zabojovat o titul již začátkem února na UFC 234, ale na očekávaný zápas se šampionem Whittakerem nakonec nedošlo. Pro Kevina je to nepříjemné, protože jeho zápasová absence se protáhla na dlouhých jedenáct měsíců. Celková bilance Gasteluma je patnáct výher a tři porážky, z toho 44% vítězství získal knockoutem. V posledních zápasech si poradil s Bispingem, kterého ukončil v polovině prvního kola KO. V posledním testu přetlačil na body Jacare Souzu. Za oba souboje si také vysloužil bonus za výkon večera.


Nigerijský fenomén Adesanya nejdříve překvapil všechny fanoušky kickboxu v Glory, po přechodu do MMA ještě více zatopil pod kotlem a začal ničit jednoho soupeře za druhým i v oktagonu. Od začátku roku 2018 stihl už 5 zápasů a celkový rekord vyšperkoval na 16-0, z toho 87% ukončil KO. „The Last Stylbender“ Adesanya má průměr 4,47 signifikantních úderů za minutu s přesností 54%. V posledním zápase porazil legendu a pravděpodobně nejlepší střední váhu všech dob Andersona Silvu. Tento duel byl pro Israela hodně specifický, protože se obdivem k Silvovi nikdy netajil a v kleci se to projevilo menší agresivitou a velkým respektem.


Tohoto privilegia se Gastelumovi určitě nedostane a můžeme tak očekávat klasickou Israelovu hru plnou nečekaných a bláznivých kombinací. Kevin zase nabídne výbornou realizaci jednoduchých věcí a nebezpečný KO potenciál. Klíčové bude „klima“ prostředí. Pokud zvládne Gastelum přenést boj na zem, má šanci na úspěch. Téměř dvacet centimetrů rozdílu ve výšce a větší hendikep v dosahu bude sedět ale Nigerijci. Gastelum má výbornou bradu a nikdy nebyl knockoutován. Adesanya však postupně svého soupeře rozebere. Možná nevyhraje před limitem, ale pás pro dočasného šampiona poputuje do Afriky.


Další články