Sleduj nás

UFC Fight Night: Holly Holm vs. Ketlen Vieira, analýza

UFC Fight Night: Holly Holm vs. Ketlen Vieira, analýza
UFC se po delší době rozhodlo svěřit hlavní událost celého turnaje zástupkyním něžného pohlaví, a tak si to v sobotu v noci rozdá Holly Holm a Ketlen Vieira na pět kol v main eventu UFC Fight Night 206.


https://twitter.com/i/status/1526175632240939008

Holly Holm je jednou z největších osobností ženského MMA poslední dekády. Památným vítězstvím nad Rondou Rousey se postarala o nesmrtelný zápis do historie, ale po hvězdném momentu následoval poměrně strmý pád a tři prohry v řadě.

K titulu se Kazatelova Dcera přiblížila znovu v roce 2019, ale na v té době neporazitelnou Amandu Nunes nestačila. Naposledy se Holly ukázala v kleci na konci roku 2020, kdy na body porazila Irene Aldanu. Celková bilance čtyřicetileté Američanky je čtrnáct výher a pět porážek, kdy 57 % vítězství získala knockoutem.

https://twitter.com/i/status/1526457495048183808


Ketlen Vieira se nachází na páté pozici v žebříčku bantamové divize. Po fantastickém vstupu do UFC, kdy vyhrála úvodní čtyři zápasy, přišla slabší série a dvě prohry s Aldanou a Kunitskayou.

V posledním zápase, který proběhl začátkem loňského roku, dokázala Vieira zvítězit nad bývalou šampionkou Mieshou Tate po pěti kolech na body. Do tohoto zápasu tak nastoupí třicetiletá Brazilka s rekordem dvanáct výher a dvě porážky.

Obě bojovnice se vrací do klece po delší pauze a jejich aktuální forma je velkou neznámou. Ani jedna navíc v posledních zápasech nedokázala vyhrát před limitem a dlouhý průběh se tedy dá očekávat i nyní.


Holly je podle bookmakerů jasnou favoritkou, ale vkládat tolik důvěry do čtyřicetileté bojovnice vracející se po dvouleté pauze nám přijde jako příliš rizikové. Ketlen má výborný wrestling a spoustu zkušeností z BJJ i Juda. Disponuje opravdu tvrdým ground and pound a tak si zkusíme zahrát její vítězství v krásném kurzu 2.80.

Další články