Sleduj nás

UFC Fight Night 195: Aspen Ladd vs. Norma Dumont

UFC Fight Night 195: Aspen Ladd vs. Norma Dumont
Již druhý turnaj organizace UFC za sebou bude mít jako hlavní událost ženský zápas.

Bývalá šampionka Holly Holm musela kvůli zranění kolene odstoupit a nahradila ji Aspen Ladd. Šestadvacetiletá Američanka měla bojovat již před čtrnácti dny, ale problémy při shazování jí zápas znemožnily.

Na svém Instagramu poté uvedla, že jí hubnutí a hlavně odvodnění zkomplikovala menstruace. Aspen podobné starosti zažila již v roce 2019 před zápasem s Germanie de Randamie. Na váze skoro nebyla schopná udržet rovnováhu, ale přítomný lékař jí stopku nevystavil.


Ladd poté prohrála po pouhých šestnácti vteřinách! Jedná se o jedinou porážku, kterou zažila. V ostatních devíti zápasech vždy zvítězila, z toho v 67 % knockoutem. Američanka sice začínala s kickboxem, ale momentálně se nejvíce prosazuje ofenzivním wrestlingem a tvrdým ground and pound.

Norma Dumont vstoupila do UFC porážkou, kterou ji uštědřila Megan Anderson knockoutem již v prvním kole. The Immortal poté zmobilizovala síly a v dalších dvou zápasech zvítězila.


Ohromně cenná je hlavně výhra nad bývalou šampionkou Invicta Felicii Spencer letos v květnu. Norma sice většinu zápasu před svou soupeřkou couvala, ale zvládla efektivně zasahovat i z ústupu a navíc dokázala doručit jeden strh.

Všestranná Brazilka má hnědý pásek v BJJ a rozhodně se nebojí ani boje v postoji. Do tohoto zápasu půjde s rekordem šest výher a jedna porážka, kdy 67 % vítězství získala rozhodnutím bodových.

Aspen Ladd vs. Norma Dumont


Vybrat favoritku je v tomto případě hodně ošidné. Ladd se vrací po téměř dvouleté pauze, kterou si musela vybrat po události, co si utrhla přední i postranní vazy v koleni. Comeback po tak těžkém zranění je vždy náročný, o čemž se nedávno přesvědčil například Thiago Santos.

Dumont je sice v zápasovém rytmu, ale připravovala se na elitní kickboxerku Holm a nyní bude čelit mašině na takedowny. Právě obrana proti strhům bude v tomto zápase klíčová a podle nás v ní Dumont proti Ladd neobstojí. Šestadvacetiletá Američanka si připíše další výhru a potvrdí své titulové ambice.

Vyber 3 000,- Kč zdarma

Více zde

Další články