Sleduj nás

UFC - Ferguson Tony - Gaethje Justin

UFC - Ferguson Tony - Gaethje Justin
Nekonečná sága o zápase Ferguson vs. Nurmagomedov dospěla k dalšímu smutnému konci a nás může těšit pouze to, že Justin Gaethje je velmi atraktivní a nevyzpytatelnou náhradou. UFC 249 má svůj nový hlavní zápas a vítěz bere bank v podobě dočasného titulu v lehké váze.

Tony Ferguson jde do tohoto souboje s bilancí pětadvaceti výher a tří porážek, kdy 48 % vítězství získal knockoutem. Mocný El Cucuy naposledy odcházel z oktagonu s hlavou dole již v roce 2012, kdy nestačil na Michaela Johnsona, ten tenkrát slavil vítězství na body. Od té doby se Tony nese na famózní vlně dvanácti výher v řadě, pouze v posledních třech letech lavíroval s mnoha zraněními a problémy mimo sportovního charakteru, kvůli čemuž zvládl každý rok pouze jeden zápas. Vždy ale nabídl prvotřídní a brutální podívanou.

Nejprve uškrtil Kevina Leeho, následně to odnesl Anthony Pettis se zlomenou rukou a v posledním případě zmaloval obličej Donalda Cerroneho takovým způsobem, že jej lékař nepustil do třetího kola!


Ferguson Tony a jeho další zápas v UFC

Justin The Highlight Gaethje má momentálně rekord jednadvaceti výher a dvou porážek, kdy na KO ukončil neskutečných 86 % svých vítězných zápasů! Justin si dlouho držel čistý štít, ale na přelomu roku 2017 a 2018 přišly dvě nepříjemné prohry v rychlém sledu za sebou. První, kdo na jednatřicetiletého rváče našel recept, byl bývalý šampion Eddie Alvarez. Ten vydržel počáteční tlak a ukončil Justina ve třetím kole přesným kolenem. Hned v dalším zápase použil stejný recept Dustin Poirier a zvítězil knockoutem ve čtvrtém kole. Gaethje se nevzdal a následující tři soupeře vyřídil KO v prvním kole! Nejdéle z trojice Vick, Barboza a Cerrone vydržel posledně jmenovaný (něco přes čtyři minuty).


Srážka dvou strojů na bolest, jakými jsou Ferguson a Gaethje, snad ani nemůže skončit na body. Justin se non-stop valí dopředu, rozdává háky a lowkicky ve zběsilém tempu. Ferguson je metodičtější, ale i on má svůj styl založený na co největším ublížení soupeři, k čemuž mu výborně slouží nečekané údery a lokty, kterými zasahuje z šílených úhlů.

Uvidíme, zda se konečně Justin ukáže jako onen opěvovaný vysokoškolský wrestler. Pokud se mu nepovede Fergusona zastavit během prvního kola, dá se očekávat, že El Cucuy začne přebírat iniciativu a postupně svého soka zničí. Očekáváme strhující a krvavou podívanou, na jejímž konci se bude radovat Tony Ferguson a přihraje nám výhru v kurzu 1.52.

Další články