Sleduj nás

UFC - Cyborg Cris - Nunes Amanda

UFC - Cyborg Cris - Nunes Amanda

Titulový zápas v ženské divizi featherweight do 145 liber se uskuteční v Las Vegas, USA na UFC 232. Proti sobě nastoupí Cyborg vs. Nunes. Christiane "Cyborg" Justino je 33-tiletá brazilská MMA zápasnice s bilancí 20-1, 1 NC (5-0 v UFC). Amanda "Lioness" Nunes je 30-tiletá brazilská fighterka s bilancí 16-4 (9-1 v UFC).

Chris je úřadující šampionkou UFC divize featherweight a Amanda je držitelkou mistrovského pásu ve váze bantamové (135 lbs). V tomto duelu se jednoznačně přikláníme k vítězství CRIS CYBORG.


Zápas proběhne ve váhové kategorii, kterou v UFC suverénně ovládá Cyborg. Spektakulární bojovnice, která dříve podobně kralovala v organizacích Invicta a Stikerforce. Za zmínku stojí i fakt, že tato váhová kategorie vznikla na popud prezidenta UFC Dany Whitea, který chtěl do UFC dostat tuto fenomenální ženskou zápasnici, pro kterou je bantamová váha, s ohledem na její fyzické proporce, zkrátka příliš malá.

Crisina dominance v oktagonu způsobuje i časté odmítnutí nabídky k zápasu. Právě to Cyborg občas v souboji trochu "ubírá plyn" a svoje soupeřky neničí tak, jak by mohla (zápasy s Evinger, Lansberg nebo Kunitskayou).


Když nebudeme počítat porážku v prvním duelu před 13 lety, tak jedinou opravdovou výzvou v kariéře byl pro Justino souboj s UFC ex-šampionkou bantamu Holly Holm. Ta v zápase na plných 25 minut pro sebe urvala nějaké to kolo - kdo však zápas viděl, tak ví moc dobře, že o vítězství Cyborg nebylo pochyb.

Amanda má na svém kontě skalpy nejlepších světových bantamových zápasnic. Duel s nejtvrdší světovou MMA zápasnicí bude zápas, na který se těžko připravuje a dokud nezačne, tak si ani zápasnice jako Nunes nedovede představit, jaké síle a energii bude čelit. To potvrzuje i Justinin pozitivní dopingový test na stanozol před několika lety a její celkový silně maskulinní projev s určitými příznaky.


Lvice Amanda neprodá kůži lacino, ale určitě jí před zápasem nepomáhá Crisino dráždění a provokace v rámci tiskovek. Cyborg se rozhodně nebude držet zpátky a jejímu 100% nasazení aktuálně nedokáže čelit žádná jiná MMA zápasnice na světě.


Další články